36 - 65

16/11/2023 21:15 Shipping League 23/24 2 40'

Navarino13921236
Tsakos Group825201265

Στον Αγώνα της 2ης Αγωνιστικής μεταξύ της Navarino και της Tsakos Group, οι τελευταίοι κατάφεραν και απέσπασαν την νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 36-65.

Στο 1ο Δεκάλεπτο και οι δύο ομάδες ξεκίνησαν με άμυνες ζώνης και επέλεξαν σετ επιθέσεις αλλά είχαν βιαστικές τελικές επιλογές και το σκορ ήταν 5-3 στα πρώτα 5 λεπτά. Στην συνέχεια παρόλα αυτά οι γηπεδούχοι ζεστάθηκαν και έκαναν ένα run 5-1, με τους αντιπάλους τους όμως να αντιδρούν στα τελυταία 2 λεπτά και να μένουν κοντά στο σκορ το οποίο έκλεισε 13-8 στο τέλος της περιόδου.

Στο 2ο Δεκάλεπτο το παιχνίδι και πάλι σε τέμπο με οργανωμένες επιθέσεις αλλά με τους παίκτες της Tsakos Group να μπαίνουν με καλύτερη συγκέντρωση και με καλή κυκλοφορία έκαναν ένα εντυπωσιακό run 0-16 και το σκορ έγινε 13-24 στα μισά της περιόδου. Στο υπόλοιπο της περιόδου η Navarino αντέδρασε και ξεκόλλησε επιθετικά με πρωταγωνιστή τον Βουγιούκα Α. αλλά ταυτόχρονα δεν κατάφερε να σταματήσει την επιθετική παραγωγή των αντιπάλων με αποτέλεσμα το ημίχρονο να κλείσει με σκορ 22-33.

Στο υπόλοιπο του αγώνα δεν άλλαξε κάτι στο αγωνιστικό πρόσωπο των δύο ομάδων, με τους παίκτες της Navarino να δείχνουν διάθεση και μαχητικότητα έως το τέλος αλλά χωρίς να καταφέρουν σε κανένα σημείο να μειώσουν και να απειλήσουν με ανατροπή και τους παίκτες της Tsakos Group να διατηρούν τον έλεγχο του αγώνα καθώς και μία σταθερή διαφορά ασφαλείας φεύγοντας τελικά με το ροζ φύλλο αγώνα.

Δημητριάδης Κωνσταντίνος (Αρχηγός Navarino)

Κορωναίος Παναγιώτης (Αρχηγός Tsakos Group)