12/12/2023 19:00 Shipping League 23/24 9 40'

Navarino1618252180
V Group9211224

Leof. Posidonos, Pireas 185 47, Greece

Εύκολη νίκη πέτυχε η ομάδα του NAVARINO  επί της ομάδας της V GROUP με το τελικό 80-24 να μην αφήνει πολλά περιθώρια για αναλύσεις.

Η διαφορά δυναμικότητας των δύο ομάδων ήταν μεγάλη με την ομάδα του NAVARINO παίρνει τα κεφάλι στο σκορ από τα πρώτα λεπτά του αγώνα και τη V GROUP να καταφέρνει να αντισταθεί για 10 λεπτά με την διαφορά να ξεφεύγει από την δεύτερη περίοδο κα μετά.

Στο υπόλοιπο του αγώνα δεν άλλαξε κάτι στο αγωνιστικό πρόσωπο των δύο ομάδων, με τους παίκτες της V GROUP  να δείχνουν διάθεση και μαχητικότητα έως το τέλος αλλά χωρίς να καταφέρουν σε κανένα σημείο να μειώσουν και να απειλήσουν με ανατροπή και τους παίκτες του NAVARINO να διατηρούν τον έλεγχο του αγώνα και να αυξάνουν συνεχώς τη διαφορά.

Κορυφαίος ο τρομερός Βουγιούκας με 35 πόντους, 7 τάπες και 7 ριμπάουντ! Τσιάκας και Κατσούλης ακολούθησαν σε απόδοση. Ο Καπώνης καλύτερος για την V GROUP.