34 - 49

06/02/2024 20:30 Shipping League B 23/24 11 40'

Navios0516050834
Enesel0910121849

Αήττητη συνέχισε η σπουδαία ομάδα της ENESEL φτάνοντας το ρεκόρ της στο εντυπωσιακό 8-0. «Θύμα» της αυτή τη φορά η ομάδα της NAVIOS, η οποία πολέμησε τον αγώνα μέχρι τέλους με την τελική διαφορά των 15 πόντων (34-49) να μην αντικατοπτρίζει την πλήρη εικόνα του αγώνα.

Κακό επιθετικά ήταν το πρώτο δεκάλεπτο και για τις δύο ομάδες, με τα καλάθια να μπαίνουν με δυσκολία και το σκορ στο πέμπτο λεπτό να είναι μόλις 0-2 και στο δεκάλεπτο 5-9.

Η NAVIOS με τον Ηλιάδη σε τρομερή κατάσταση ανέβηκε επιθετικά στο δεύτερο δεκάλεπτο παίρνοντας την πρωτοπορία, με την ENESEL να μην μπορεί να βρει καλό επιθετικό ρυθμό. Το επιμέρους 16-10 έφερε τη NAVIOS στο +2 (21-19) στο ημίχρονο.

Με πρωταγωνιστή τον Λάιο στην επίθεση και την καλή της άμυνα η ENESEL ανέβηκε αισθητά στην επανάληψη, κάνοντας το 26-31. Στο τέταρτο δεκάλεπτο παρά τις προσπάθειες του Ηλιάδη η ENESEL πήρε και άλλη διαφορά για μια εύκολη τελικά νίκη.

Τσιάτσιος, Μαρκόπουλος και Λάιος με 18,13 και 18 πόντους αντίστοιχα ήταν οι μοναδικοί σκόρερ της ENESEL. Ο Ηλιάδης πέτυχε τους 26 από τους 34 πόντους της NAVIOS.