49 - 71

21/11/2019 21:30 Commercial League B 19/20 3 40'

Ogilvy514141649
Σ.Υ.Τ.Α.1915251271

Για την τρίτη αγωνιστική του A’ ομίλου της Commercial League B η ομάδα της Ogilvy υποδέχθηκε την ομάδα της ΣΥΤΑ που πήρε τη δεύτερη νίκη της στο πρωτάθλημα με σκόρ 49-71.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι με άμυνα ζώνης έβαλαν δύσκολα στους αντιπάλους τους που δεν κατάφεραν να βρούν το δρόμο για το καλάθι και πέτυχαν μόνο 5 πόντους σε όλη την περίοδο. Την ίδια στιγμή με ξέφρενο ρυθμό απέναντι σε ατομική άμυνα και με πολυφωνία στην επίθεση η ΣΥΤΑ πέτυχε 19 πόντους και η διαφορά έγινε διψήφια από νωρίς.

Στο δευτέρο δεκαλέπτο οι γηπεδούχοι κατάφεραν να βρούν λύσεις στην επίθεση και το παιχνίδι ήταν πιο ανταγωνιστικό, άλλα δεν κατάφεραν να μειώσουν τη διαφορά και το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με σκόρ 19-34.

Στην τρίτη περίοδο οι φιλοξενούμενοι ήταν καταιγιστικοί. Με σημαντική βοήθεια από τους Κοσμίδη Φ. και Καλαμπόκη εκτοξευσαν την διαφορά στους 26 πόντους και απο εκεί και πέρα ο αγώνας, οριστικά,Υ απέκτησε διαδικαστικό χαρακτήρα. Το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με σκόρ 33-59 ενώ το τελικό σκόρ της αναμέτρησης ήταν 49-71.

Από τους γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Σοφός με 10 (2) και Διακρούσης με 11, ενώ από τους φιλοξενούμενους οι Κοσμίδης Φ. με 18 και Καλαμπόκης με 15 πόντους αντίστοιχα.

Διαιτητές: Πόντας, Κούτσιος