37 - 57

15/05/2019 20:15 Play Off Minor Commercial League 18/19 40'

Onassis12811637
Grant Thornton159132057

Στον Αγώνα των Playoff μεταξύ του ONASSIS GROUP και της GRANT THORNTON, οι τελευταίοι κατάφεραν και απέσπασαν την νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 37 – 57.

Στο 1ο Δεκάλεπτο και οι δύο ξεκίνησαν με άμυνες ζώνης, ενώ στο επιθετικό κομμάτι και οι δύο επέλεξαν αργό τέμπο και σετ επιθέσεις, βασίστηκαν κυρίως σε μακρινά σουτ, με τα ποσοστά να είναι καλά και από τις δύο ομάδες και το σκορ 9 – 8 στα πρώτα 5 λεπτά. Στην συνέχεια της περιόδου παρόλα αυτά η επιθετική παραγωγή και τα ποσοστά έπεσαν, οι άμυνες είχαν τον πρώτο λόγο, η GRANT THORNTON με τρίποντο του Τζαβάρα Χ. πέρασε μπροστά και η περίοδος έκλεισε με σκορ 12 – 15.

Στο υπόλοιπο του αγώνα δεν άλλαξε κάτι στον ρυθμό και αγωνιστικό πρόσωπο των δύο ομάδων, οι οποίες συνέχισαν να παίζουν καθαρό, οργανωμένο και ορθολογικό μπάσκετ, με τους παίκτες του ONASSIS να δείχνουν διάθεση και μαχητικότητα έως το τέλος, έμειναν κοντά έως και το τέλος της 3ης περιόδου αλλά παράλληλα δεν κατάφεραν να κερδίσουν το επιμέρους σκορ καμμίας περιόδου και τους παίκτες της GRANT THORNTON να διατηρούν στο 3ο και 4ο Δεκάλεπτο μία σταθερή διαφορά 2 – 3 κατοχών και κυριαρχώντας στο παρκέ στην τελευταια περίοδο πήραν μία διαφορά ασφαλείας και τελικά την Νίκη.

Διαιτητές: Χατζόπουλος Κ., Δαλέκος Κ.