37 - 41

09/06/2024 15:00 Commercial League D 23/24 15 40'

Openbet8158637
Φυσικό Αέριο116141041

Στο τελευταίο παιχνίδι τους για την κανονική διάρκεια της Commercial League D η ομάδα του ΦΥΣΙΚΟΥ ΑΕΡΙΟΥ κέρδισε με 37-41 την ομάδα της OPENBET. Το παιχνίδι ήταν βαθμολογικά αδιάφορο με το ΦΥΣΙΚΟ ΑΕΡΙΟ να κατακτά την τρίτη θέση και η OPENBET την τέταρτη.

Πολύ νευρικά και μάλλον με το μυαλό της στον τελικό κυπέλλου του Commercial Cup C με αντίπαλό την DIANA, η ομάδα του ΦΥΣΙΚΟΥ ΑΕΡΙΟΥ σκόραρε μόλις ένα πόντο στο πρώτο δεκάλεπτο με την OPENBET να μην το εκμεταλλεύεται στο έπακρο καθώς και αυτή είχε χαμηλή επιθετική συγκομιδή για το +7 του δεκαλέπτου (8-1).

Οι επιθέσεις και των δύο ομάδων βρήκαν καλύτερο ρυθμό, με την OPENBET να σκοράρει τρία τρίποντα και τους Κώτσια και Μπαλτίμα να σκοράρουν για το ΦΥΣΙΚΟ ΑΕΡΙΟ και να κρατάνε τη διαφορά κάτω από τους δέκα πόντους (23-17).

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε και πάλι με Μπαλτίμα και Κώτσια  να αναλαμβάνουν πρωτοβουλίες και να σκοράρουν από έξι σερί πόντους έκαστος. Η OPENBET έριξε τα ποσοστά της και το παιχνίδι κατέληξε στην ισοπαλία πριν την τελική ευθεία (31-31).

Ο τραυματισμός (ελπίζουμε μικρός) του Γκανάτσιου άλλαξε κάπως τις ισορροπίες του αγώνα. Η OPENBET συνέχισε να είναι άστοχη, τα τρίποντα των Φωτεινάκη και Κοσσυβάκη έδωσαν αέρα τριών πόντων στο ΦΥΣΙΚΟ ΑΕΡΙΟ (37-40) με την OPENBET να μην καταφέρνει να σκοράρει και να μειώσει και το ΦΥΣΙΚΟ ΑΕΡΙΟ να κατακτά μια πολύ δύσκολη νίκη!

Κώτσιας και Μπαλτίμας οι καλύτεροι των νικητών, ο Κοσσυβάκης καθοριστικός στο τέλος του αγώνα. Μπλάντας και Πατσουράκης ξεχώρισαν για την OPENBET.