52 - 44

19/11/2023 20:00 Commercial League D 23/24 2 40'

Openbet1611111452
Actnet14166844

Στον Αγώνα της 2ης Αγωνιστικής μεταξύ της Openbet και της Actnet Tax Solutions, οι πρώτοι κατάφεραν και απέσπασαν την νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 52-44.

Στο 1o Δεκάλεπτο από την αρχή και οι δύο ομάδες σε οργανωμένες επιθέσεις, έμειναν κοντά και εναλλάχθηκαν στο προβάδισμα, με το σκορ να είναι 8-6 στα πρώτα 5 λεπτά. Στην συνέχεια το τέμπο ανέβηκε όμως με τις δύο ομάδες να παραμένουν κοντά και την περίοδο να κλείνει με σκορ 16-14.

Στο 2ο Δεκάλεπτο το παιχνίδι παρέμεινε γρήγορο, οι παίκτες πίεσαν για αιφνιδιασμούς μετά από ριμπάουντ αλλά παράλληλα τοι γηπεδούχοι διατήρησαν προβάδισμα μία κατοχής και το σκορ ήταν 23-22 στα μισά της περιόδου. Στο υπόλοιπο της περιόδου οι άμυνες δυνάμωσαν και είχαν τον πρώτο λόγο, τα ποσοστά έπεσαν και από τις δύο πλευρές αλλά αυτό ευνόησε την Actnet Tax Solutions η οποία κατάφερε να περάσει μπροστά και να κλείσει το ημίχρονο με σκορ 27-30.

Στο 3ο Δεκάλεπτο δεν άλλαξε κάτι στο αγωνιστικό πρόσωπο των δύο ομάδων, με τους παίκτες να δείχνουν μεγάλη μαχητικότητα και στις δύο πλευρές του γηπέδου αλλά καμμία ομάδα δεν κατάδερε να ξεφύγει στο σκορ το οποίο ήταν 33-32 στα μισά και 38-36 στο τέλος της περιόδου.

Στο τελευταίο Δεκάλεπτο οι άμυνες δυνατές από την αρχή και με πολλά φάουλ, τους δύο αντιπάλους να είναι ισόπαλοι στα πρώτα 3′ και το σκορ 43-42 με 5 λεπτά για λήξη. Στα τελευταία 5 λεπτά του αγώνα και οι δύο ομάδες περιορίστηκαν σε μακρινά σουτ και το σκορ 43-42 με 3′ για λήξη. Κάπου εκεί όμως οι παίκτες της Openbet με πιο καθαρό μυαλό και σαφώς πιο πολυπρόσωπη επίθετική παραγωγή κατάφεραν να πάρουν μία διαφορά 2+ κατοχών την οποία και διατήρησαν έως το τέλος παίρνοντας τελικά και την Νίκη.