14/01/2024 20:00 Commercial League D 23/24 7 40'

Openbet1014101549
Ellaktor127111141

ΟΑΚΑ Βοηθητικό Γήπεδο 1 (Ξιφασκίας)

Μια πολύ δύσκολη νίκη πέτυχε η ομάδα της OPENBET κερδίζοντας με το φτωχό 49-41 την ομάδα του ΕΛΛΑΚΤΩΡ. Έτσι με ρεκόρ 5-1 βλέπει πιο αισιόδοξα την πορεία της στην Commercial League D, με τον ΕΛΛΑΚΤΩΡ να πέφτει στο 2-3.

Το παιχνίδι δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας, με τις άμυνες και την αστοχία να πρωταγωνιστούν, όμως είχε πολύ πάθος και όμορφη εξέλιξη από δύο ομάδες που πολέμησαν για τη νίκη.

Τα πολλά φάουλ της OPENBET και οι βολές του ΕΛΛΑΚΤΩΡ έφερε τους γηπεδούχους μπροστά στο σκορ στην αρχή του αγώνα με 10-12. Η OPENBET άργησε να μπει στον ρυθμό του αγώνα και να βγάλει την ποιότητα της, όμως στο δεύτερο δεκάλεπτο ανέβασε την ένταση στην άμυνα της, δέχτηκε μόλις 7 πόντους και προηγήθηκε με 24-19 στο ημίχρονο.

Ο εκπληκτικός Κωστάκης (9 από τους 11 πόντους της ομάδας του) έκανε ένα φανταστικό τρίτο δεκάλεπτο, όμως η αστοχία για τους υπόλοιπους παίκτες του ΕΛΛΑΚΤΩΡ δεν επέτρεψε στους γηπεδούχους να πάρουν κεφάλι στο σκορ (34-30).

Η OPENBET όμως έβγαλε καλή αντίδραση στο τελευταίο κομμάτι του αγώνα, και με πολύ τρέξιμο και γρήγορο μπάσκετ έκανε το 10-3 για το 44-33 που της έδωσε οριστικά τη νίκη παρά την προσπάθεια του ΕΛΛΑΚΤΩΡ για ανατροπή.

Πατσουράκης και Γκανάτσιος οι κορυφαίοι για τους νικητές, Κωτσάκης και Ιωαννίδης για τον ΕΛΛΑΚΤΩΡ.