49 - 52

03/12/2023 19:30 Commercial League D 23/24 4 40'

Openbet115141949
Intracom Telecom1214101652

Σπουδαία νίκη για την ομάδα της INTRACOM στο ντέρμπυ της τρίτης αγωνιστικής, οποία έσπασε το αήττητο της ομάδας της OPENBET πιάνοντας την στη βαθμολογία με ρεκόρ 3-1 και για τις δύο ομάδες. Το παιχνίδι ήταν ντέρμπυ σε όλη τη διάρκεια του με το νικητή να κρίνεται στις λεπτομέρειες.

Με man to man και γρήγορο τέμπο ξεκίνησαν και οι δύο ομάδες την αναμέτρηση. Ο Σαντεκ κυριαρχούσε στο ζωγραφιστό για την OPENBET, τα δύο τρίποντα των Κύριο και Κράνια όμως έφεραν την INTRACOM μπροστά στο σκορ με 11-12.

Το δεύτερο δεκάλεπτο άνηκε στην ομάδα της INTRACOM. Με την άμυνα της να γίνεται αρκετά πιεστική η ομάδα της INTRACOM έκλεισε τους δρόμους προς το καλάθι με την OPENBET να κολλάει επιθετικά και να σκοράρει μόνο με βολές για 7 λεπτά. Το επιμέρους 5-14 έφερε στο +10 την INTRACOM στη λήξη του ημιχρόνου (16-26).

Με τον Χατζημιχάλη να σκοράρει από το τρίποντο αλλά κυρίως να οργανώνει την επίθεση της ομάδας του η OPENBET άρχισε σιγά σιγά να μειώνει τη διαφορά με το 30-36 να αφήνει περιθώρια για την ανατροπή.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες ανέβηκαν επιθετικά, βγάζοντας και οι δύο πολύ ενέργεια και πάθος για τη νίκη. Ο Κύριος με τα δύο τρίποντα του κράτησε μπροστά την ομάδα του με το σκορ στο 38-48 πέντε λεπτά πριν τη λήξη, αλλά η αποβολή του με 5 φάουλ (το πέμπτο με τεχνική ποινή) έδωσε στην OPENBET την ευκαιρία να πλησιάσει (45-50 1 λεπτό πριν τη λήξη) αλλά την INTRACOM να κρατάει τελικά τη νίκη.

Κορυφαίοι για τους νικητές οι Κύριος και Κοντώσης, Σάντεκ και Μόγιας ξεχώρισαν για την OPENBET.