40 - 56

27/01/2024 19:30 Commercial League D 23/24 9 40'

Openbet12811940
Sunlight1413121756

Πολύ μεγάλη νίκη πέτυχε η ομάδα της SUNLIGHT στο ντέρμπυ της αγωνιστικής της Commercial League D απέναντι στην δυνατή ομάδα της OPENBET. Έτσι βελτίωσε τη θέση της στη βαθμολογία με ρεκόρ 4-4, με την OPENBET να πέφτει από την κορυφή (ρεκόρ 5-2) στην οποία βρίσκετε μόνη η ομάδα της INTRACOM (ρεκόρ 6-1)!

Ντέρμπυ για τρία δεκάλεπτα ήταν το παιχνίδι, με τη SUNLIGHT να διατηρεί ένα μικρό προβάδισμα και τον έλεγχο του αγώνα (κέρδισε και τα 4 επιμέρους δεκάλεπτα) και την OPENBET να μένει ανταγωνιστική μέχρι το 30, με τη διαφορά να ξεφεύγει στο τέλος και τη SUNLIGHT να παίρνει δίκαια τη νίκη.

Το παιχνίδι κρίθηκε στην καλή άμυνα της SUNLIGHT σε συνδυασμό με την αστοχία της OPENBET. Από την αρχή καμία ομάδα δεν έπιασε καλή απόδοση στην επίθεση, με την SUNLIGHT όμως να έχει περισσότερες επιλογές και τον Μπάκα σε μεγάλη βραδιά. Το ημίχρονο έληξε με 20-27 και η τρίτη περίοδος η πιο κρίσιμη, καθώς η OPENBET προσπάθησε να κάνει την αντεπίθεση της αλλά η SUNLIGHT κατάφερε να διατηρήσει τη διαφορά (31-39).

Στην τελευταία περίοδο η διαφορά άρχισε να ανεβαίνει με την OPENBET να μην καταφέρνει να ακολουθήσει το ρυθμό των αντιπάλων της και το 40-56 να έρχεται δίκαια.

Καλύτερος για τους νικητές ο εκπληκτικός Μπάκας με 29 πόντους, 5 ασίστ και 5 ριμπάουντ. Ακολούθησε οι Ελευθερίου και Σταμελάκης. Σαντέκ και Στέργης οι καλύτεροι για την OPENBET.