ORACLE – ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ ΖΥΘΟΠΟΙΙΑ

13/06/2018 19:00 Play Off Minor Commercial League 17/18 40'

Στον Αγώνα μεταξύ της ORACLE και της ΟΛΥΜΠΙΑΚΗΣ ΖΥΘΟΠΟΙΙΑΣ, οι τελευταίοι κατάφεραν και απέσπασαν την νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 38 – 44.

Στο 1ο Δεκάλεπτο και οι δύο ομάδες ξεκίνησαν με σετ κυρίως επιθέσεις αλλά οι παίκτες χαρακτηρίστηκαν από βιαστικές τελικές επιλογές και αβίαστα λάθη, τα ποσοστά ήταν χαμηλά στα πρώτα 5 λεπτά αλλά στην πορεία βελτιώθηκαν αισθητά, έδειξαν υπομονή και έψαξαν τους ελεύθερους παίκτες με το σκορ να είναι 8 – 7 στο τέλος της περιόδου, στην 2η περίοδο δεν άλλάξε κάτι στον ρυθμό του αγώνα και το ημίχρονο έκλεισε με σκορ 17 – 18.

Στην συνέχεια το τέμπο και αγωνιστικό πρόσωπο των δύο αντιπάλων παρέμεινε το ίδιο, οι δύο ομάδς έμειναν κοντά και έναλλάχθηκαν στο προβάδισμα, χωρίς όμως καμμία να πάρει προβάδισμα πάνω από 2 κατοχές αλλά η ORACLE κατάφερε και έκλεισε την 3η περίοδο με σκορ 33 – 27. Στο τελευταίο Δεκάλεπτο παρόλα αυτά οι παίκτες της ΟΛΥΜΠΙΑΚΗΣ ΖΥΘΟΠΟΙΙΑΣ συνέχισαν να δείχνουν μεγάλη μαχητικότητα και με πρωταγωνιστές τους Βλάχο Α. και Διαμαντόπουλο Σ. μείωσαν σε 38 – 37 στα πρώτα 5 λεπτά. Στα τελευταία 5 λεπτά οι άμυνες κυριάρχησαν και πάλι αλλα οι φιλοξενούμενοι με τρίποντο του Διαμαντόπουλου Σ. πέρασαν μπροστά με 2:30” και με 2 βολές του ίδιου το σκορ ήταν 38 – 42 με 2΄ για λήξη. Στα τελευταία 2 λεπτά οι παίκτες της ORACLE συνέχισαν να αντιμετωπίζουν πολύ σοβαρό επιθετικό πρόβλημα μένοντας χωρίς καλάθι για συνολικά 5 λεπτά με αποτέλεσμα η ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ ΖΥΘΟΠΟΙΙΑ να επεκτείνει την διαφορά και να πάρει τελικά την Νίκη.

Διαιτητές: Παπαφωτϊου, Φασόλης