Pernod Ricard Hellas13913843
Raging Bulls1714201970

Εκπαιδευτηρία Πλάτωνα
El. Venizelou 3, Glika Nera 153 54, Greece

Σε έναν αγώνα μεταξύ της Pernod Ricard και της Navios, οι τελευταίοι κατάφεραν και απέσπασαν μία άνετη νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 43 – 70.

Στο πρώτο δεκάλεπτο και οι δύο ομάδες μπήκαν νευρικές στα πρώτα λεπτά, με τον πρώτο λόγο να έχουν οι άμυνες και το σκορ στα μισά της περιόδου να είναι 4 – 6. Στην πορεία η Navios άρχισε να βγάζει μεγάλη ενέργεια επιθετικά, με αποτέλεσμα να πάρει προβάδισμα 8 πόντων πιέζοντας τον ρυθμό του παιχνιδιού με την περίοδο τελικά να κλείσει με σκορ 13 – 17.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η Pernod Ricard μπήκε με περισσότερη ενέργεια στον αγωνιστικό χώρο, μείωσε σε μία κατοχή αλλά στην πορεία ο Γεραπετρίτης Γ. της Navios πήρε φωτιά από τη γραμμή των 3 πόντων με αποτέλεσμα η ομάδα του να πάρει προβάδισμα 10 πόντων 3 λεπτά πριν το τέλος του ημιχρόνου το οποίο έκλεισε με σκορ 22 – 31.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι και πάλι μπήκαν με περισσότερη ενέργεια, μείωσαν σε 2 κατοχές αλλά με τους φιλοξενούμενους να αντιδρούν και πάλι και με πιο καθαρές τελικές επιλογές και καλύτερα ποσοστά να ξαναπαίρνουν προβάδισμα 10 πόντων με το σκορ στα μισά της περιόδου να είναι 29 – 39. Στο υπόλοιπο το παιχνίδι συνέχισε στο ίδιο τέμπο με κυρίως οργανωμένες επιθέσεις αλλά με την Navios να συνεχίζει να ελέγχει το ρυθμό του αγώνα και την περίοδο να κλείνει με σκορ 35 – 51.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο το παιχνίδι συνέχισε στο ίδιο τέμπο με την Pernod Ricard να δείχνει μαχητικότητα αλλά να είναι εμφανές πως δεν βρέθηκε σε καλή αγωνιστική μέρα, και την Navios να παραμένει σοβαρή και συγκεντρωμένη, να διατηρεί μια διαφορά ασφαλείας και να παίρνει τελικά την νίκη.

Από τους γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Επιτροπάκης Κ. με 12 (4) και Μορφιάδης Π. με 11 (1), ενώ από τους φιλοξενούμενους οι Κολλέρης Δ. με 18 και Κωνσταντάτος Χ. με 17 (3) πόντους αντίστοιχα.