22/02/2024 21:30 Commercial League C 23/24 17 40'

Plantelt713121345
Accenture23198656

ΟΑΚΑ Βοηθητικό Γήπεδο 2 (Ξιφασκίας)

Διπλασίασε τις φετινές της νίκες η ομάδα της ACCENTURE επί της ομάδας της PLANTELT  καθώς μετά το 59-38 του πρώτου γύρου κέρδισε με 45-56 στον δεύτερο γύρο στα πλαίσια της δέκατης έβδομης αγωνιστικής της Commercial League C.

Με ρεκόρ 6-3 η ACCENURE πολεμάει με πολλές ελπίδες για  την παρουσία της στην τετράδα κρυφοκοιτάζοντας την κορυφή, ενώ η PLANTELT με ρεκόρ πλέον 3-6  βλέπει τις ελπίδες για τετράδα να μειώνονται.

Η ACCENTURE κέρδισε τον αγώνα πιο εύκολα από ότι δείχνει η διαφορά των 11 πόντων, καθώς πήρε από την αρχή ένα μεγάλο προβάδισμα το οποίο και δεν έχασε ποτέ. Ξεκίνησε τον αγώνα εντυπωσιακά με 0-11 (με 3 σερί τρίποντα) και 7-23 στο δεκάλεπτο, παίζοντας σπουδαίο μπάσκετ με αξιοθαύμαστη κυκλοφορία και τον Πολυχρονόπουλο να πρωταγωνιστεί. Η διαφορά συνέχισε να αυξάνει φτάνοντας στη μέγιστη τιμή της στο + 22 στη λήξη του ημιχρόνου. Στη συνέχεια χαλάρωσε, το rotation των παικτών μεγάλωσε, η διαφορά έπεσε κάπως, χωρίς όμως ανα απειληθεί.

Η PLANTELT δεν κατάφερε να ξεκινήσει καλά τον αγώνα, είδε τους ποιοτικούς αντιπάλους της να ξεφεύγουν στο σκορ, όμως δεν απογοητεύτηκε, συνέχισε να μάχεται και να βγάζει ενέργεια και αποζημιώθηκε από τη μείωση του σκορ και από το όμορφο μπάσκετ που έπαιξε στην επανάληψη.

MVP του αγώνα ο Πολυχρονόπουλος με 21 πόντους και 7 ριμπάουντ, με τους Κοψάλη και Βγόντζα να ακολουθούν. Φουντούκος και Κοσματόπουλος κορυφαίοι για τη PLANTELT.

Κωνσταντακοπουλος Δημήτρης (Προπονητής Plantelt)