24/11/2023 21:30 Commercial League D 23/24 3 40'

Ravago8461331
Intracom Telecom1518171363

Dim. Panagea 6-10, Pallini 153 51, Greece

Στον Αγώνα της 3ης Αγωνιστικής μεταξύ της Ravago και της Intracom Telecom, οι τελευταίοι κατάφεραν και απέσπασαν την νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 31-63

Στο 1ο Δεκάλεπτο και οι γηπεδούχοι επέλεξαν οργανωμένες επιθέσεις, σε αντίθεση με τους φιλιξενούμενους οι οποίοι πίεσαν για αιφνιδιασμούς από την αρχή, τα ποσοστά όμως ήταν χαμηλά και το σκορ ήταν 4-5 στα πρώτα 5 λεπτά. Στην συνέχεια η Intracom Telecom άρχισε να ασκεί και press, οι φιλοξενούμενοι δεν αντέδρασαν καλά, έκαναν λάθη και έδωσαν εύκολα καλάθια στους αντιπάλους τους σε αφνιδιασμούς με αποτέλεσμα η περίοδος να κλείσει με σκορ 8-15.

Στο υπόλοιπο του αγώνα δεν άλλαξε κάτι στο αγωνιστικό πρόσωπο των δύο ομάδων, με τους παίκτες της Ravago να δείχνουν διάθεση και μαχητικότητα έως το τέλος αλλά χωρίς να καταφέρουν σε κανένα σημείο να μειώσουν και να απειλήσουν με ανατροπή και τους παίκτες της Intracom Telecom να παίρνουν από νωρίς στο 2ο Δεκάλεπτο διψήφια διαφορά και διατηρώντας την έως το τέλος πήραν τελικά και την Νίκη.