14/01/2024 18:30 Commercial League B 23/24 7 40'

Real Consulting SA456722
Techpassion101213742

ΟΑΚΑ Βοηθητικό Γήπεδο 1 (Ξιφασκίας)

Στον Αγώνα της 7ης Αγωνιστικής μεταξύ της REAL CONSULTING και της ΤΕΚΠΑΣΙΟΝ ΙΚΕ οι δεύτεροι κατάφεραν και απέσπασαν την νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 22-42.

Από τα πρώτα λεπτά του αγώνα οι δύο ομάδες έδωσαν ένα αργό ρυθμό στον αγώνα κάνοντας μεγάλες επιθέσεις. Και οι δύο τους ήταν αρκετά άστοχες με αποτέλεσμα το σκορ να ήταν 2-3 στα μέσα του δεκαλέπτου. Στα υπόλοιπα 5 λεπτά της περιόδου προσπάθησαν να έχουν καλύτερη κυκλοφορία της μπάλας έτσι ώστε να βρουν ξεμαρκάριστα σουτ χωρίς όμως να είναι ιδιαίτερα εύστοχες (4-10).

Στο 2ο Δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν ρυθμό και κερδίζοντας δεύτερες επιθέσεις κατάφεραν να εκτοξεύσουν την διαφορά τους σε (9-22) στο τέλος της περιόδου.

Στο 3ο Δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι συνέχιζαν να είναι αρκετά άστοχοι με τους φιλοξενούμενους να εκμεταλλεύονται αυτό το γεγονός και παίζοντας με οργανωμένες επιθέσεις , να διευρύνουν την μεταξύ τους διαφορά σε είκοσι πόντους (15-35).

Στο τελευταίο δεκάλεπτο η ομάδα της REAL CONSULTING κατάφερε να κάνει ένα γρήγορο 5-0 στα πρώτα 3 λεπτά του αγώνα χωρίς όμως να υπάρχει μια <<συνέπεια>> σε αυτό (22-42).

Από τους Γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Κανλής Ιωάννης (6 πόντους και 6 ριμπάουντ) και ο Πολέμης Αριστείδης (6 πόντους και 5 ριμπάουντ) , ενώ από τους φιλοξενούμενους οι Αλεβιζόπουλος Παναγιώτης (13 πόντους και 2 ριμπάουντ) και ο Καραγιάννης Μιχάλης (8 πόντους και 10 ριμπάουντ).

Στο υπόλοιπο του αγώνα δεν άλλαξε κάτι στο αγωνιστικό πρόσωπο των δύο ομάδων, με τους παίκτες της REAL CONSULTING να δείχνουν διάθεση και μαχητικότητα έως το τέλος αλλά χωρίς να καταφέρουν σε κανένα σημείο να μειώσουν και να απειλήσουν με ανατροπή και τους παίκτες της ΤΕΚΠΑΣΙΟΝ ΙΚΕ να διατηρούν τον έλεγχο του αγώνα καθώς και μία σταθερή διαφορά ασφαλείας παίρνοντας τελικά και την Νίκη.