57 - 84

19/03/2024 22:00 Super League 23/24 3 40'

SAB1215092157
Frezyderm2306292684

Συνεχίζει το κυνήγι για την τετράδα της Super League  η ομάδα της FREZYDER μετά τη νίκη της με 57-84 επί της ομάδα της SAB. Με ρεκόρ 4-5 αλλά κυρίως με εμφανίσεις τόσο πειστικές μπορεί να ελπίζει για καλύτερη συνέχεια. Ο Σύλλογος Προσωπικού ALPHA BANK δεν κατάφερε να φανεί ανταγωνιστικός ως το τέλος του αγώνα και με ρεκόρ 2-8 βλέπει τις ελπίδες του για τετράδα να μειώνονται δραματικά.

Το πρώτο ημίχρονο είχε δύο διαφορετικά πρόσωπα. Στο πρώτο δεκάλεπτο η ομάδα της FREZYDERM  κατάφερε να αιφνιδιάσει τους γηπεδούχους και με τον Χαριτόπουλο σε μεγάλα κέφια (14 πόντους)  να πάρει κεφάλι στο σκορ με 12-23, με τον Βασιλάκο να έχει πετύχει τους 10 πόντους του SAB. Στο δεύτερο δεκάλεπτο το σκηνικό άλλαξε με το SAB να ανεβάζει την ένταση στην άμυνα του, τη FREZYDERM  να χάνει τελείως την επαφή με το αντίπαλο καλάθι και με το επιμέρους 15-6 η διαφορά να πέσει στο ένα καλάθι (27-29).

Στο τρίτο δεκάλεπτο όλα άλλαξαν. Η FREZYDERM έκανε ένα τέλειο επιθετικά δεκάλεπτο, πέτυχε 5 τρίποντα και συνολικά 29 πόντους, όσους δηλαδή σε όλο το πρώτο ημίχρονο, πήρε διαφορά 22 πόντων μετατρέποντας την τέταρτη περίοδο σε διαδικαστικού χαρακτήρα (36-58).

MVP του αγώνα ο τρομερός Χαριτόπουλος με 46 πόντους και 13 ριμπάουντα με τους Φάλαγκα και Σοκολάκη να ακολουθούν. Σκουλάτος και Βασιλάκος οι κορυφαίοι για το SAB.