33 - 44

10/11/2023 20:00 Commercial League D 23/24 1 40'

Stanley1998633
Openbet1011111244

Στον αγώνα μεταξύ της Τhe Stanley Hotel και της Openbet, οι φιλοξενούμενοι πήραν τη νίκη με σκορ 33-44.

Στην αρχή του αγώνα οι παίκτες και των δύο πλευρών επέλεξαν άμυνα ζώνης για να ανταποκριθούν σε οργανωμένες επιθέσεις των αντιπάλων τους. Η ομάδα που είχε το καλύτερο ξεκίνημα ήταν η φιλοξενούμενη η οποία εκμεταλλεύτηκε την αντίπαλη αστοχία για να πετύχει γρήγορο γύρισμα της μπάλας και να προηγείται με 2-7 στα πρώτα πέντε λεπτά του αγώνα. Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι ανέβηκαν τόσο επιθετικά όσο και αμυντικά και έφεραν το παιχνίδι στα ίσια στους 10 πόντους στη λήξη του πρώτου δεκαλέπτου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο το σκηνικό παρέμεινε ίδιο με τις ομάδες να πηγαίνουν χέρι-χέρι στο σκορ το οποίο στα μισά της περιόδου ήταν 14-13. Στο υπόλοιπο οι παίκτες της Openbet έκαναν την ανατροπή χάρη στα πολλά επιθετικά ριμπάουντ έπαιρναν δεύτερες ευκαιρίες (19-21).

Στο τρίτο δεκάλεπτο η πλευρά της Τhe Stanley Hotel ξεκίνησε να εμφανίζει σημάδια κόπωσης λόγω του μικρού βάθους στο ρόστερ τους. Χαρακτηριστικά στο 25ο λεπτό του αγώνα, ήταν πίσω με 7 πόντους 20-27. Στην πορεία όμως, ανέβασαν τους ρυθμούς τους και με ένα επιμέρους σκορ 7-5, έδειξε σημάδια επιθετικότητας.

Στο τελευταίο κομμάτι του αγώνα η άσκηση πιέσης σε όλα τα κομμάτια του παρκέ από τους παίκτες της Openbet, τους επέτρεψε να διατηρήσουν το προβάδισμα τους το οποίο με πέντε λεπτά να απομένουν για τη λήξη ήταν στους πέντε πόντους (31-36). Στα εναπομείναντα λεπτά του αγώνα οι γηπεδούχοι άδειοι πλέον από ενέργεια δεν κατάφεραν να προβάλλουν αντίσταση και εξαιτίας των λαθών τους ηττήθηκαν με διψήφια διαφορά.