34 - 20

15/12/2023 20:30 Commercial League D 23/24 6 40'

Stanley0703131134
Ravago0107090320

Στο ντέρμπυ των ουραγών η ομάδα της STANLEY HOTEL πήρε την πρώτη της νίκη απέναντι στην ομάδα της RAVAGO στα πλαίσια της έκτης αγωνιστικής της Commercial League D. Το τελικό 34-20 φανερώνει πως το παιχνίδι δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας, είχε όμως σασπένς, πάθος και από τους δύο για τη νίκη και όμορφες εικόνες στο παρκέ, μεταξύ δύο ομάδων που πραγματικά χαίρονται την παρθενική τους συμμετοχή στο πρωτάθλημα.

Οι δύο ομάδες μπήκαν αρκετά νευρικά στην αναμέτρηση, με μεγάλη δυσκολία στο σκοράρισμα με το δεκάλεπτο να λήγει με το φτωχό 7-1.

Η RAVAGO βρήκε κάποιες λύσεις στην δεύτερη περίοδο και με ένα σερί 0-7 πήρε προσωρινά κεφάλι στο σκορ (7-8) με την  STANLEY HOTEL να κάνει ένα 3-0 για το 10-8 του ημιχρόνου.

Μέχρι τα μέσα της τρίτης περιόδου η RAVAGO ήταν κοντά στο σκορ (14-13) με την STANLEY HOTEL να κάνει ένα μίνι ξέσπασμα για το 23-17 με πρωταγωνιστή τον Βαζούκη. Η STANLEY HOTEL είχε πάρει ένα μικρό προβάδισμα και δεν σκόπευε να το αφήσει. Με την ίδια ενέργεια και στην τέταρτη περίοδο αύξησε τη διαφορά και πήρε τελικά μια εύκολη και δίκαιη νίκη.

Ο Βαζούκης MVP της αναμέτρησης με 17 πόντους και 10 ριμπάουντ. Ξεχώρισαν και οι Σιμωνετάτος και Ζέρης. Οι Ζάχος και Βλάχος καλύτεροι για τη RAVAGO.

Σημείωση: Λόγω τεχνικής δυσλειτουργείας δεν κατάστει δυνατό το ανέβασμα της βιντεοσκόπησης του αγώνα στο Youtube.

Φιλλιπόπουλος Παύλος (Παίκτης The Stanley Hotel)