04/12/2015 19:00 League B2 15/16 40'

Kaizen Gaming1014251968
Adidas1717231673

Leof. Kon/nou Karamanli 117, Acharnes 136 72, Greece

Σε έναν αγώνα μεταξύ της STOIXIMAN και της ADIDAS, οι τελευταίοι κατάφεραν και απέσπασαν την νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 68-73.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι μπήκαν με περισσότερη ενέργεια στον αγωνιστικό χώρο και με καλές άμυνες τις οποίες και μετέτρεψαν σε επιθετική παραγωγή, κατάφεραν και πήραν μία διαφορά 2-3 κατοχών την οποία και διατήρησαν έως το τέλος της περιόδου με το σκορ να κλείνει 10-17.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο το τέμπο του παιχνιδιού ανέβηκε αισθητά, με τις δύο ομάδες να έχουν βρει ρυθμό επιθετικά, αλλά με την διαφορά αργά αλλά σταθερά να αυξάνεται και να φτάνει στους +10 πόντους. Η ομάδα της Stoiximan κατάφερε να βρει επιθετικές λύσεις και βελτίωσε τα ποσοστά της, αλλά η άμυνα της σε κανένα σημείο δεν μπόρεσε σταματήσει τους αντιπάλους με το ημίχρονο να κλείνει με σκορ 24-34.

Στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι το τέμπο ανέβηκε και άλλο με την επιθετική παραγωγή και των 2 ομάδων να εκτοξεύεται, αλλά με τους γηπεδούχους αυτή την φορά να βελτιώνουν την άμυνα τους, περιορίζοντας το σκοράρισμα των αντιπάλων, τόσο ώστε να μειώσουν αργά αλλά σταθερά την διαφορά στους 3 πόντους με το σκορ 46-49! Στα τελευταία λεπτά του τρίτου δεκαλέπτου όμως η Adidas, με ένα επιθετικό ξέσπασμα κατάφερε και έκλεισε την περίοδο με σκορ 49-57.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο ρυθμός του παιχνιδιού συνεχίστηκε στα ίδια επίπεδα, με τις επιθέσεις των δύο ομάδων να έχουν τον πρώτο λόγο, αλλά τους παίκτες της Adidas να διατηρούν ένα προβάδισμα 2-3 κατοχών σε όλη την διάρκεια και μέχρι το τέλος της περιόδου, παίρνοντας τελικά την νίκη.

Από τους Γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Λάσκαρης Ι. με 24(1) και Χριστόπουλος Α. με 12(2), ενώ από τους Φιλοξενούμενους οι Norman L. με 21 και Βουγιούκας Λ. με 21(4) πόντους αντίστοιχα.