33 - 55

17/11/2022 22:00 Shipping League 22/23 3 40'

Sun Enterprises3814833
Minerva Marine201912455

Στον Αγώνα της 3ης αγωνιστικής μεταξύ της  Sun Enterprises και της Minerva Marine οι πρώτοι/τελευταίοι κατάφεραν και απέσπασαν την νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 33-55.

Στην αρχή του αγώνα, οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν τον αγώνα με άμυνα ζώνης, ενώ οι αντίπαλοι τους με man to man για να αποκτήσουν το πρώτο λόγο στον αγώνα. Η ομάδα που κατάφερε να το πετύχει αυτό ήταν η φιλοξενούμενη που με γρήγορο ρυθμό και με αιφνιδιασμούς έβρισκε σκορ το οποίο ήταν 2-10 στα πρώτα 5 λεπτά. Στην συνέχεια, οι γηπεδούχοι συνέχισαν να μην είναι αποτελεσματικοί στο παιχνίδι τους όντας άστοχοι, κάνοντας λάθη και δέχτηκαν μεταξύ άλλων σερί 0-6 με την περίοδο να κλείνει με σκορ 3-20.

Στο 2ο δεκάλεπτο, οι παίκτες της Minerva συνέχιζαν να παίζουν με γρήγορο ρυθμό παρά τις προσπάθειες των αντιπάλων τους και έβρισκαν σκορ και κοντά στο καλάθι, βελτιώνοντας το σκορ τους στο 5-29 στα μισά της περιόδου. Στο υπόλοιπο της περιόδου, οι γηπεδούχοι συνέχιζαν να πρωταγωνιστούν σε κάθε πλευρά του παρκέ, ανοίγοντας τη διαφορά με το ημίχρονο να κλείνει με σκορ 11-39.

Στην αρχή του 2ου ημιχρόνου, οι παίκτες της Sun Enterprises, προσπάθησαν να βελτιώσουν την απόδοση τους και είχε ως αποτέλεσμα να είναι ανταγωνιστικοί σε αυτό το κομμάτι έχοντας ισορροπημένο σκορ που ήταν 18-47 στα πρώτα 5 λεπτά. Στην πορεία, το ίδιο σκηνικό συνεχίστηκε που έδειχνε την διάθεση των γηπεδούχων να παίξουν παρά την διαφορά  με την περίοδο να κλείνει με σκορ 25-51.

Στο τελευταίο κομμάτι του αγώνα, οι άμυνες επικράτησαν που διατήρησαν τη διαφορά στα ίδια επίπεδα υπέρ των φιλοξενούμενων και το σκορ ήταν 27-55 με 5 λεπτά να απομένουν για την  λήξη. Στα τελευταία  λεπτά του αγώνα, το μόνο που συνέβη ήταν το σερί 6 πόντων από την πλευρά της Sun Enterprises με τον αγώνα να κλείνει με σκορ 33-55.