30/11/2023 21:30 Commercial League D 23/24 4 40'

Sunlight78151444
Ravago5871131

ΟΑΚΑ Βοηθητικό Γήπεδο 1 (Ξιφασκίας)

Στον αγώνα της 4ης Αγωνιστικής μεταξύ της Sunlight και της Ravago, οι γηπεδούχοι πήραν τη νίκη με σκορ 44-31.

Στην αρχή του αγώνα και οι δυο ομάδες επέλεξαν άμυνα ζώνης, με το ρυθμό του παιχνιδιού να είναι αργός και τις ομάδες να έχουν αρκετά άστοχα σουτ στα πρώτα 5 λεπτά (3-0), με το σκορ περιόδου να ειναι 7-5.

Στο 2ο Δεκάλεπτο το status του αγώνα παρέμενε ίδιο, με τις άμυνες να έχουν τον πρώτο λόγο αλλά και τις δυο ομάδες να λειτουργούν καλύτερα επιθετικά πατυχαίνοντας κάπιους έυκολους πόντους, και το ημίχρονο έληξε με σκορ 15-13 υπέρ της ομάδας της Sunlight.

Η επανάληψη βρήκε τις δυο ομάδες να συνεχίζουν με άμυνες ζώνης, και να έχουν μπει πιο δυναμικά στο παρκέ. Οι γηπεδούχοι είχαν και πάλι πιο πολλές λύσεις επιθετικά, και με πρωταγωνιστή τον Κολια Κ. κατάφεραν να προηγηθούν με 10 πόντους διαφορά (30-20). Στο υπόλοιπο του αγώνα δεν άλλαξε κάτι στο αγωνιστικό πρόσωπο των δύο ομάδων, με την ομάδα της Ravago να προσπαθεί να αντιδράσει χωρίς ωστόσο να καταφέρει να μειώσει στο σκορ, και τους γηπεδούχους να παίρνουν το ροζ φύλλο αγώνα (44-31).

Σημείωση: Λόγω τεχνικής δυσλειτουργείας δεν κατάστει δυνατό το ανέβασμα της βιντεοσκόπησης του αγώνα στο Youtube.