63 - 30

19/12/2022 22:00 Shipping League B 22/23 8 40'

Technomar2314111563
Wilhelmsen1587030

Στον αγώνα μεταξύ της Technomar και της Wilhelmsen οι γηπεδούχοι πήραν τη νίκη με σκορ 63-30.

Στην αρχή του αγώνα οι παίκτες και των 2 πλευρών επέλεξαν άμυνα man to man για να θωρακίσουν τα μετόπισθεν τους. Ο ρυθμός του αγώνα ήταν αργος  με τις ομάδες να εκδηλώνουν οργανωμένες επιθέσεις και τους γηπεδούχους να είναι αυτοί οι οποίοι στα πρώτα 5 λεπτά προηγούνταν με 8-5. Στη συνέχεια και οι 2 ομάδες πάτησαν το γκάζι επιθετικά και κατάφεραν να βρουν μεγάλο σκορ αφήνοντας πολλές υποσχέσεις για τη συνέχεια.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο ρυθμός έγινε πιο γρήγορος, κάτι το οποίο συνέχισε να ευνοεί την επιθετική δραστηριότητα των ομάδων με τη διαφορά στο σκορ να παραμένει ίδια μέχρι τα μισά της περιόδου (29-23). Στο υπόλοιπο όμως η ομάδα των φιλοξενούμενων δεν μπόρεσε να διατηρήσει το ίδιο επιθετικό momentum, μην κατορθώνοντας μάλιστα να σημειώσει σκορ και είδε τους αντιπάλους τους να απομακρύνονται με διψήφια διαφορά στη λήξη του ημιχρόνου (37-23).

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός παρέμεινε ίδιος και τις ομάδες να μην μπορούν να βρουν επιθετικό ρυθμό. Και οι αιτίες σε αυτό ήταν τα αρκετά φάουλ τα οποία είχαν οδηγήσει το σκορ στο 25ο λεπτό του αγώνα στο 38-24. Στην πορεία οι παίκτες της Τechnomar εμφάνισαν καλύτερη εικόνα τόσο σε επίθεση όσο και σε άμυνα σε σχέση με τους αντιπάλους τους και συνέχισαν να κυριαρχούν στον αγώνα παίρνοντας σημαντικό προβάδισμα για τη νίκη 48-30.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ήταν το χειρότερο φιλοξενούμενων αφού δεν κατάφεραν να βρουν καθόλου σκορ. Η πλευρά της Τechnomar έχοντας υιοθετήσει γρήγορο τέμπο, βελτίωναν συνεχως την υπέρ της διαφορά και με 5 λεπτά να απομένουν για τη λήξη να έχει σημειώσει 54 πόντους. Στα επόμενα λεπτά με τίποτα να μην μπορεί να διεκδικηθεί, οι φιλοξενούμενοι είχαν ουσιαστικά παραιτηθεί από τον αγώνα μετατρέποντας τον αγώνα παράσταση για έναν ρόλο υπέρ των αντιπάλων τους