56 - 54

02/04/2018 22:00 Cup B 17/18 40'

ThinkDigital2211101356
Raging Bulls913131954

Στον Αγώνα του Κυπέλλου μεταξύ της THINK DIGITAL GROUP (TDG) και των RAGING BULLS, οι πρώτοι κατάφεραν και απέσπασαν την νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 56 – 54.

Στο 1ο Δεκάλεπτο από την αρχή και οι δύο ομάδες έτρεξαν σε αιφνιδισμούς και έπαιξαν ελεύθερο μπάσκετ αλλά οι γηπεδούχοι με 3 σερί τρίποντα πήραν προβάδισμα 3 κατοχών με το σκορ να είναι 11 – 4 στα πρώτα 5 λεπτά. Στην συνέχεια η THINK DIGITAL συνέχισε να βγάζει άμυνες και να τροφοδοτεί αιφνιδιασμούς, οι BULLS συνέχισαν να αντιμετωπίζουν πρόβλημα απέναντι στην ζώνη και είδαν την περίοδο να κλείνει με σκορ 22 – 9.

Στο υπόλοιπο του αγώνα δεν άλλαξε κάτι στο αγωνιστικό πρόσωπο των δύο ομάδων με τους γηπεδούχους να διατηρούν τον έλεγχο του ρυθμού του αγώνα καθώς και μια διαφορά 3+ κατοχών μέχρι την 4η περίοδο όπου οι φιλοξενούμενοι με τρίποντο ου Δανιά Κ. μείωσαν σε 2 κατοχές, η THINK DIGITAL άρχισε να παρουσιάζει σημάδια κόπωσης και είδε τους αντιπάλους της με τρίποντο του Γεραπετρίτη Γ. να μειώνουν σε 51 – 48 στα μισά της περιόδου. Στα τελευταία 5 λεπτά και οι δύο ομάδες έβγαλαν ενέργεια και έδειξαν μαχητικότητα επιλέγοντας οργανωμένες κυρίως επιθέσεις και μένοντας κοντά, αλλά οι παίκτες της THINK DIGITAL με πολλές 2ες επιθέσεις από επιθετικά ριμπάουντ διατήρησαν το προβάδισμα με το σκορ να είναι 55 – 51 με 1′, με goal foul του Κολλέρη Δ. το σκορ έγινε 56 – 54 με 35” και έμεινε το ίδιο με 11” και κατοχή για BULLS στην οποία οι φιλοξενούμενοι είχαν 2 ευκαιρίες να στείλουν το παιχνίδι στην παράταση αλλά τελικά δεν ευστόχησαν με αποτέλεσμα η THINK DIGITAL να πάρει τελικά την Πρόκριση.

Διαιτητές: Μπούκας, Χριστοδουλάκης