45 - 52

14/12/2019 17:00 Shipping League 19/20 6 40'

Tsakos Group1113111045
DNV181411952

Για την έκτη αγωνιστική της Shipping League η ομάδα της Tsakos υποδέχθηκε την ομάδα της DNV GL. Σε έναν αγώνα όπου όλοι οι παίχτες που αγωνίστηκαν κατάφεραν να σκοράρουν, οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν μια ακόμα νίκη με τελικό σκόρ 45-52 και παραμένουν αήττητοι.

Στο πρώτο δεκάλεπτο και οι δύο ομάδες έπαιξαν ατομική άμυνα και οι φιλοξενούμενοι που ξεκίνησαν δυνατά προηγήθηκαν με σκόρ 11-18 ενώ και στη δεύτερη περίοδο παρότι ήταν μοιρασμένη με επιμέρους σκόρ 13-14, οι γηπεδούχοι διατήρησαν την διαφορά. Οι ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με σκόρ 24-32.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η εικόνα του αγώνα δεν άλλαξε και οι γηπεδούχοι στο 35΄κατάφεραν να κατεβάσουν τη διαφορά στο -5 αλλά δεν μπόρεσαν να πλησιάσουν περισσότερο και οι φιλοξενούμενοι πήραν ένα ακόμη ρόζ φύλλο με τελικό σκόρ 45-52.

Από τους γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Αθανασίου με 12 (1), Κιμπαρόγλου με 11 και Διαμαντής με 10 (1) ενώ από τους φιλοξενούμενους ξεχώρισε ο Σταματόπουλος με 14 πόντους, αντίστοιχα.

Διαιτητές:Γιακείμη, Ορφανός