01/02/2024 20:00 Commercial League B 23/24 10 40'

Vodafone1826151372
ΑΔΜΗΕ144221353

ΟΑΚΑ Βοηθητικό Γήπεδο 1 (Ξιφασκίας)

Εύκολη νίκη πέτυχε η ομάδα της VODAFONE  επί της ομάδας της ΑΔΜΗΕ με το τελικό 72-53 να μην αφήνει πολλά περιθώρια για αναλύσεις. Έτσι η KYKLADES MARITIME με ρεκόρ πλέον 7-1 φιγουράρει στην κορυφή της βαθμολογίας, με την ΑΔΜΗΕ να έχει από τη μεριά της 1-5, αλλά να δείχνει συνεχή βελτίωση στην απόδοση της.

Για ένα δεκάλεπτο κράτησε η αντίσταση της ομάδας της ΑΔΜΗΕ, η οποία με προσήλωση στην άμυνα και ενέργεια στην επίθεση έμεινε κοντά στο σκορ. Στο δεύτερο δεκάλεπτο όμως όλα άλλαξαν. Η σπουδαία ομάδα της VODAFONE έδειξε την επιθετική της ποιότητα, ανέβασε ένταση στην άμυνα, υποχρέωσε την ΑΔΜΗΕ να σκοράρει μόνο 4 πόντους με βολές εκτοξεύοντας τη διαφορά στο +26 (44-28), καθαρίζοντας στην ουσία το ματς.

Στο υπόλοιπο του αγώνα δεν άλλαξε κάτι στο αγωνιστικό πρόσωπο των δύο ομάδων, με τους παίκτες της ΑΔΜΗΕ να δείχνουν διάθεση και μαχητικότητα έως το τέλος, καταφέρνοντας να μειώσουν τη διαφορά αλλά χωρίς ποτέ να απειλήσουν με ανατροπή και τους παίκτες της VODAFOEN να διατηρούν τον έλεγχο του αγώνα, το rotation να ανοίγει και να παίρνουν μια δίκαιη νίκη!

Κορυφαίοι για τους νικητές οι  Δημητρόπουλος, Χατζιδάκης και  Φουφουδάκης, προσπάθησαν οι Ζαφόλιας, Καμινάρης και Δημητράκης για τους ηττημένους.