21/01/2024 18:30 Commercial League B 23/24 8 40'

Vodafone1816191467
Real Consulting SA7761232

ΟΑΚΑ Βοηθητικό Γήπεδο 1 (Ξιφασκίας)

Στην κορυφή της βαθμολογίας με ρεκόρ 6-1 παρέμεινε  η σπουδαία ομάδα της VODAFONE με την εύκολη νίκη της με 67-32 επί της ομάδας της REAL CONSULTING  στα πλαίσια της όγδοης αγωνιστικής της Commercial League B. H VODAFONE κυριάρχησε σε όλο τον αγώνα, κέρδισε και τα 4 επιμέρους δεκάλεπτα και κατέκτησε χωρίς άγχος άλλο ένα ροζ φύλλο αγώνος.

Από το πρώτο δεκάλεπτο η VODAFONE μπήκε πολύ δυνατά με σκοπό να μην αφήσει περιθώρια στην αντίπαλο της. Με ενέργεια σε άμυνα και επίθεση και σωστές επιλογές οι παίκτες του Ψυχογιού έχτισαν εξ αρχής διψήφιες διαφορές (11-0) με το δεκάλεπτο να λήγει με 18-7.

Το ίδιο δυνατά συνέχισαν στο δεύτερο δεκάλεπτο, όπου παρά τις αλλαγές η ένταση τους δε μειώθηκε. Η άμυνα της συνέχισε να κλείνει τους διαδρόμους με την REAL CONSULTING να πετυχαίνει και πάλι 7 πόντους χωρίς να μπορεί να αντιμετωπίσει τους ψηλούς των αντιπάλων της (42-24 τα συνολικά ριμπάουντ) και τη διαφορά στο +20 στο ημίχρονο (34-14)

Στο υπόλοιπο του αγώνα δεν άλλαξε κάτι στο αγωνιστικό πρόσωπο των δύο ομάδων, με τους παίκτες της REAL CONSULTING να δείχνουν διάθεση και μαχητικότητα έως το τέλος αλλά χωρίς να καταφέρουν σε κανένα σημείο να μειώσουν και να απειλήσουν με ανατροπή και τους παίκτες της VODAFONE να διατηρούν τον έλεγχο του αγώνα καθώς και μία σταθερή διαφορά ασφαλείας παίρνοντας τελικά και τη νίκη.

MVP του αγώνα ο Χατζιδάκης  με 16 πόντους και 13 ριμπάουντ. Μιχαλάκης και Κουρκοβέλης ακολούθησαν σε απόδοση. Μπούζιος και Κανής οι καλύτεροι για την REAL CONSULTING.