23/11/2023 19:30 Shipping League C 23/24 3 40'

Wilhelmsen2115121058
Edge Maritime82281351

Leof. Posidonos, Pireas 185 47, Greece

Στον Αγώνα της 3ης Αγωνιστικής μεταξύ της Wilhelmsen και της Edge Maritime (η οποία αγωνίστηκε με 5 μόλις παίκτες), οι πρώτοι κατάφεραν και απέσπασαν την νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 58-51.

Στο 1o Δεκάλεπτο και οι δύο ομάδες επέλεξαν οργανωμένες επιθέσεις αλλά οι γηπεδούχοι μπήκαν με σαφώς καλύτερα πατήματα και πιο ζεστοί στο παρκέ με αποτέλεσμα να πάρουν το προβάδισμα και το σκορ ήταν 13-4 στα πρώτα 5 λεπτά. Στην συνέχεια της περιόδου το παιχνίδι συνέχισε στο ίδιο τέμπο με τους φιλοξενούμενους να μην βρίσκουν καθαρές τελικές επιλογές, η διαφορά ανένηκε σε διψήφια επίπεδα και η περίοδος έκλεισε με σκορ 21-8.

Στο υπόλοιπο του αγώνα οι παίκτες της Edge Maritime συνέχισαν να δείχνουν διάθεση και μαχητικότητα έως το τέλος, βελτιώθηκαν αισθητά κερδίζοντας τα επιμέρους σκορ της 2ης και 4ης περιόδου αλλά παράλληλα παρουσίασαν εμφανή σημάδια κόπωσης και οι παίκτες της Wilhelmsen διατήρησαν τον έλεγχο του αγώνα καθώς και μία σταθερή διαφορά ασφαλείας παίρνοντας τελικά την Νίκη.