44 - 36

13/02/2020 22:00 Commercial League A 19/20 10 40'

Generali18861344
Apivita7159536

Για τον B’ όμιλο της Commercial League Α η ομάδα της Generali Hellas υποδέχθηκε την ομάδα της Apivita και πήρε τη νίκη με τελικό σκόρ 45-36.

Στην πρώτη περίοδο και οι δύο ομάδες έπαιξαν άμυνα ζώνης και οι γηπεδούχοι με 6 πόντους του Καπόλου προηγήθηκαν με 10-2 ενώ το δεκάλεπτο έληξε με σκόρ 18-7.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι ανέβασαν τη διαφορά στους 10 και στο 15΄το σκόρ ήταν 23-13. Με ένα επιμέρους σκόρ 3-9 οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να μειώσουν και το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με σκόρ 26-22.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν δυνατά και με ένα γρήγορο σερι 2-9, με 5 πόντους του Καραγιάννη πέρασαν μπροστά με σκόρ 28-31 αλλά δεν κατάφεραν να σκοράρουν στον χρόνο που απέμενε και οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν ξανά στη λήξη της περιόδου με σκόρ 32-31.

Στην τελευταία περίοδο οι γηπεδούχοι διατήρησαν το προβάδισμα και ανέβασαν την διαφορά και πήραν το ρόζ φύλλο με τελικό σκόρ 45-36.

Από τους γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Καλούδης Π με 16 (1) και Βάγιας που έκανε double double με 12 πόντους & 14 ριμπάουντ ενώ από τους φιλοξενούμενους ξεχώρισε ο Καραγιάννης με 14 (1) πόντους αντίστοιχα.

Διαιτητές: Νασιούλης Ραπτογιάννης