Intralot165131145
Μαυρογένης151616653

Seven Sports Club
Agiou Athanasiou 58, Pallini 153 51, Greece

Στον Αγώνα της 1ης  Αγωνιστικής μεταξύ της Intralot και της Μαυρογένης οι τελευταίοι κατάφεραν και απέσπασαν την νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 45-53.

Στην αρχή του αγώνα, οι παίκτες και των 2 ομάδων ξεκίνησαν τον αγώνα με αμυντικό σχηματισμό man to man σε μια περίοδο όπου το τέμπο του αγώνα ήταν αργό. Οι παίκτες και των 2 στρατοπέδων έπαιρναν καλό βαθμό επιθετικά με τις ομάδες να έχουν παρόμοιο σκορ το οποίο  ήταν 6-5 στα πρώτα 5 λεπτά. Στην συνέχεια, οι ομάδες σημείωσαν σερί, οι φιλοξενούμενοι 6 πόντων και οι γηπεδούχοι 4 με την περίοδο να κλείνει με σκορ 16-15.

Στο 2ο Δεκάλεπτο, ο ρυθμός του αγώνα έγινε γρηγορότερος που βοήθησε την επιθετική λειτουργία των φιλοξενούμενων σε αντίθεση με των αντιπάλων τους και το σκορ ήταν 16-25 στα μισά της περιόδου. Στο υπόλοιπο της περιόδου, οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν να έχουν καλή αμυντική λειτουργία  που ανάγκαζαν τους αντιπάλους τους να υποκύπτουν σε λάθη  με το ημίχρονο να κλείνει με σκορ 21-31.

Στο 2ο ημίχρονο, οι παίκτες και των 2 ομάδων έπαιζαν γρήγορα και έτρεχαν στο γήπεδο, με τη διαφορά να παραμένει σε διψήφια επίπεδα και το σκορ ήταν 28-39 στα πρώτα 5 λεπτά. Στην πορεία, οι παίκτες της Μαυρογένης συνέχιζαν να πρωταγωνιστούν και με το σερί 4 πόντων έδειχναν πως δεν είχαν διάθεση να χαλαρώσουν  με την περίοδο να κλείνει με σκορ 34-47.

Στο τελευταίο κομμάτι του αγώνα, η κόπωση ξεκίνησε να κάνει την εμφάνιση της όπου οι παίκτες δυσκολεύονταν να σκοράρουν  και το σκορ ήταν  38-51 με 5 λεπτά να απομένουν για τη λήξη. Στα τελευταία  λεπτά του αγώνα, οι παίκτες της Ιντραλότ, έκαναν την τελευταία τους προσπάθεια να επιστρέψουν στον αγώνα, έριξαν τη διαφορά αλλά δεν κατάφεραν να φανούν απειλητικοί με την περίοδο να κλείνει με σκορ 45-53.