Intralot211812960
MR Healthtech1711161054

Seven Sports Club
Agiou Athanasiou 58, Pallini 153 51, Greece

Στον αγώνα της 4ης αγωνιστικής μεταξύ της Intralot και της Mr Healthtech, οι γηπεδούχοι κατάφεραν και απέσπασαν τη νίκη με το σκορ να διαμόρφωνεται στο τελικό 60-54.

Στην αρχή του αγώνα οι ομάδες παρατάχθηκαν με άμυνα ζώνης για να μπορέσουν να αντιμετωπίσουν αποτελεσματικά το γρήγορο ρυθμό του αγώνα. Επιθετικά οι ομάδες έπαιζαν οργανωμένα, με εκείνη που κατάφερε να έχει λίγο καλύτερη εικόνα ήταν η γηπεδούχος που στα πρώτα 5 λεπτά ήταν μπροστά με σκορ 8-7. Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι, έδειξαν σημάδια αμυντικής ασυνέπειας καθώς μέχρι το τέλος του πρώτου δεκαλέπτου είχαν δεχτεί 21 πόντους (21-17).

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι παίκτες της Mr Healthtech, ξεκίνησαν με αιφνιδιασμό και μείωσαν τη διαφορά ωστόσο όμως αυτός τους ο ρυθμός δεν κατάφερε να συνεχιστεί με την διαφορά να παραμένει στα ίδια επίπεδα και το σκορ να είναι 28-24 στα μισά της περιόδου. Στην πορεία αντιμετώπισαν 4 λεπτά αστοχίας κι έτσι είδαν τους αντιπάλους τους να αποκτούν διψήφια διαφορά και να ξεφεύγουν με 39-28 στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο το τέμπο συνέχισε να είναι γρήγορο στο παιχνίδι και τους γηπεδούχους να συνεχίζουν με τον ίδιο ρυθμό να σκοράρουν και να προηγούνται 46-32 στο 25ο λεπτό του αγώνα. Στη συνέχεια, οι φιλοξενούμενοι βελτίωσαν την άμυνά τους και κατάφεραν να μειώσουν τη διαφορά στο μισό μέχρι το τέλος του τρίτου δεκαλέπτου (51-44).

Στο τελευταίο κομμάτι του αγώνα οι παίκτες και των 2 ομάδων μπήκαν δυναμικά στον αγώνα, όντας ισοδύναμες κάτι που φυσικά βόλεψε τους γηπεδούχους που κράτησαν τη διαφορά στα ίδια επίπεδα με 5 λεπτά να απομένουν για τη λήξη του αγώνα (56-48). Από εκείνο το σημείο και έπειτα διαχειρίστηκαν τον αγώνα, καταφέρνοντας τη διαφορά να μην πέσει ποτέ κάτω από τους 3 πόντους και έτσι έστω και με κάποια αγωνία κατάφεραν να πάρουν το ροζ φύλλο αγώνα.