67 - 44

08/05/2022 15:30 Commercial Cup 21/22 1 40'

Motor Oil1813171967
AVIN11816944

Στον αγώνα κυπέλλου  μεταξύ της  Motor Oil  και της Avin Oil οι πρώτοι κατάφεραν και απέσπασαν την νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 67-44.

Στην αρχή του αγώνα,  οι γηπεδούχοι έπαιζαν man to man ενώ οι φιλοξενούμενοι άμυνα ζώνης. Οι ομάδες επιθετικά ξεκίνησαν με 5 σερί πόντους εκάστη το οποίο κράτησε μέχρι  και το τέλος του5λέτπου όπου το σκορ ήταν 12-11. Στην συνέχεια, οι γηπεδούχοι έκλεισαν την άμυνα τους και με 6 πόντους αναπάντητους βρέθηκαν να προηγούνται με 18-11 στο τέλος του δεκαλέπτου.

Στο 2o δεκάλεπτο, οι παίκτες της Motor Oil έβρισκαν σκορ με αιφνιδιασμούς όπου έτρεχαν το γήπεδο και έβλεπαν τους αντιπάλους τους να αστοχούν και το σκορ ήταν  28-11 στα μισά της περιόδου. Στο υπόλοιπο της περιόδου, οι φιλοξενούμενοι ζεστάθηκαν επιθετικά και ξεκίνησαν να καλύπτουν κομμάτι τη διαφοράς με αποκορύφωμα σερί 1-8 με το ημίχρονο να κλείνει με σκορ 31-19.

Στο 3o δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν να αποδίδουν με την ίδια ποιότητα με το τέλος της προηγούμενης περιόδου  και με 2 σερί τρίποντα έδειξαν απειλητικοί. Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και με αιφνιδιασμούς και τρίποντα έφεραν το σκορ στο 38-29 στα πρώτα 5 λεπτά. Στην πορεία οι γηπεδούχοι με επιμέρους σκορ 10-6 ανέβασαν τη διαφορά σε διψήφια επίπεδα  με την περίοδο να κλείνει με σκορ 48-35.

Στο τελευταίο κομμάτι του αγώνα οι ομάδες πετύχαν ισορροπημένο σκορ μεταξύ τους δείχνοντάς τη δυναμική των γηπεδούχων να διαχειρίζονται τον αγώνα και το σκορ ήταν  56-44 με 5 λεπτά να απομένουν για τη λήξη. Στα τελευταία  λεπτά του αγώνα οι φιλοξενούμενοι απέτυχαν να σκοράρουν σφραγίζοντας τη μοίρα τους και έλαβα στο τέλος του αγώνα το κίτρινο φύλλο αγώνα με σκορ 67-44.