57 - 66

09/02/2020 18:30 Elite League 19/20 9 40'

Motor Oil151881657
Eurobank822162066

Για την Εlite League η Motor Oil υποδέχθηκε την ομάδα της Union Eurobank που πήρε μια σημαντική νίκη με τελικό σκόρ 57-66 και διατηρήθηκε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Στην πρώτη περιόδο οι δύο ομάδες ξεκίνησαν με άμυνα ζώνης και οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 7-6 ενώ η περίοδος ολοκληρώθηκε με σκόρ 15-8.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η εικόνα των ομάδων βελτιώθηκε. Οι φιλοξενούμενοι που πέτυχαν 4 τρίποντα μείωσαν τη διαφορα στους 3. Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με σκόρ 33-30.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι διατήρησαν το προβάδισμα μέχρι το 25΄όπου οι φιλοξενούμενοι με ένα επιμέρους 0-9 πέρασαν μπροστά και η περίοδος ολοκληρώθηκε με σκόρ 41-46.

Στην τελευταία περίοδο ο ρυθμός του αγώνα ανέβηκε ξανά αλλά οι φιλοξενούμενοι που είχαν εξασφαλίσει μια διαφορά δεν κινδύνευσαν και πήραν το ρόζ φύλλο με τελικό σκόρ 57-66.

Από τους γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Γιαννόπουλος με 13 και Ασημάκης με 14(1), ενώ από τους φιλοξενούμενους οι Χεργκελετζής με 20 (2) και Κοζομπόλης που έκανε double double με 20 πόντους & 12 ριμπάουντ.

Διαιτητές: Μπούκας, Καλογριάς