23/02/2020 18:30 Commercial League A 19/20 11 40'

Chronotechnica Dinosaurs1321161565
Boehringer317131952

Κλειστό Γυμναστήριο Παλλήνης
Leof. Marathonos 7, Pallini 153 51, Greece

Για τον Α’ όμιλο της Commercial League A η ομάδα της Οutdoorshop.gr υποδέχθηκε την ομάδα της Boehringer και πήρε μια ακόμα νίκη με τελικό σκόρ 65-52 και παρέμεινε στη δεύτερη θέση, έχοντας 4 παίχτες να πετυχαίνουν διψήφιο αριθμό πόντων.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες που ξεκίνησαν νευρικά έπαιξαν ατομική άμυνα και οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 8-2 ενω οι φιλοξενούμενοι δυσκολεύτηκαν στην επίθεση και η περίοδος ολοκληρώθηκε με σκόρ 13-3.

Στην δεύτερη περίοδο και οι δύο ομάδες βελτίωσαν την παραγωγικότητα τους στην επίθεση και ο ρυθμός του αγώνα άνοιξε. Οι φιλοξενούμενοι γύρισαν την άμυνα τους σε ζώνη 3-2 αλλά δεν κατάφεραν να μειώσουν τη διαφορά αντίθετα, οι γηπεδούχοι με ένα επιμέρους 13-11 έκαναν το σκόρ 26-14. Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με σκόρ 34-20.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι συνέχισαν να ανεβάζουν τη διαφορά και η τρίτη περίοδος ολοκληρώθηκε με σκόρ 58-42 ενώ στην τελευταία περίοδο οι φιλοξενούμενοι βελτίωσαν την απόδοσή τους και μείωσαν τη διαφορά αλλά δεν κατάφεραν να πλησιάσουν και να διεκδικήσουν τη νίκη και η Οutdoorshop.gr πήρε το ρόζ φύλλο με σκόρ 65-52.

Από τους γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Μουρμούρης με 16 ενώ από τους φιλοξενούμενους ξεχώρισε ο Φιλίνης με 18 (4) πόντους, αντίστοιχα.

Διαιτητές: Δελδήμος, Καψιώχας