24/02/2020 22:00 Shipping League 19/20 11 40'

Pioneer510101035
Diana181241044

Γήπεδο Κερατσινίου (Παντελής Νικολαΐδης)
Σπετσών, Χαραυγή, Schisto Camp, Municipal Unit of Keratsini, Municipality of Keratsini-Drapetsona, Regional Unit of Piraeus, Region of Attica, Attica, 18755, Greece

Για την Shipping League η ομάδα της Pioneer υποδέχτηκε την ομάδα της Diana που πήρε τη νίκη με τελικό σκόρ 35-44, σε ένα μάτς όπου μόνο ο Φουρναράκης 12 (2) κατάφερε να πετύχει διψήφιο αριθμό πόντων.

Στο ξεκίνημα του αγώνα οι γηπεδούχοι έπαιξαν ατομική άμυνα και οι φιλοξενούμενοι που προηγήθηκαν 2-14, ζώνη 2-3. Η περίοδος έληξε με σκόρ 5-18 ενώ και στη δεύτερη περίοδο παρότι οι γηπεδούχοι βελτιώθηκαν στην άμυνα δεν κατάφεραν να πλησιάσουν στο σκόρ και το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με σκόρ 15-30.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο τρίτο δεκάλεπτο και μείωσαν την διαφορά στους 9 αλλά δεν κατάφεραν να πλησιάσουν στην συνέχεια και οι φιλοξενούμενοι πήραν το ρόζ φύλλο με τελικό σκόρ 35-44.

Διαιτητές: Πέππας, Τσάφος