Plantelt948728
Μαυρογένης1220181262

ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΑ Olympic Sports Hall
Κωνσταντινουπόλεως 59, Άνω Λιόσια 133 42

Στον αγώνα της 7ης αγωνιστικής μεταξύ της Plantelt και της Mαυρογένης οι τελευταίοι κατάφεραν και απέσπασαν μια άνετη νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 28-62.

Το παιχνίδι από την αρχή του, είχε ένα γρήγορο ρυθμό το οποίο από τη μια πλευρά βοήθησε την επιθετική δραστηριότητα και των 2 ομάδων από την άλλη όμως δεν άφησε το περιθώριο σε κάποια από τις 2 να πάρουn κάποια διαφορά ασφαλείας αφού το πρώτο δεκάλεπτο έκλεισε με σκορ 9-12.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο όμως οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν να ανεβάζουν τους ρυθμούς τους και με ένα σερί 4 πόντων χωρίς να δεχτούν πόντο παράλληλα ξεκίνησαν να απομακρύνονται από τους αντιπάλους τους. Το ίδιο σκηνικό παρέμεινε και στο υπόλοιπο της περιόδου όπου πλέον είχαν αποκτήσει μια άνετη διαφορά με σκορ 13-32.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι επιβεβαίωσαν την υπεροχή τους πιάνοντας υψηλά επίπεδα αποδοτικότητας σε άμυνα και επίθεση θέλοντας να εξασφαλίσουν ότι θα έχουν εύκολο απόγευμα. Με το τέλος του τρίτου δεκαλέπτου οι παίκτες της Μαυρογενης είχαν αποκτήσει διαφορά μεγαλύτερη κατά 10 πόντους (21-50).

Στο τελευταίο κομμάτι του αγώνα οι ομάδες κινήθηκαν στα ίδια επίπεδα μην επιφυλάσσοντας κάποιες εκπλήξεις μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο που βρήκε τους φιλοξενούμενους να παίρνουν το ροζ φύλλο αγώνα με σκορ 28 62.