24 - 41

03/11/2022 20:30 Group D 22/23 2 40'

Real Consulting SA629724
Accenture6842341

Στον Αγώνα της 1ης αγωνιστικής μεταξύ της  Real και της Accenture οι τελευταίοι κατάφεραν και απέσπασαν την νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 24-41.

Στην αρχή του αγώνα, οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν τις αμυντικές τους προσπάθειες με σχηματισμό ζώνης ενώ οι αντίπαλοι τους με man to man με σκοπό να απαντήσουν στο αργό τέμπο του αγώνα. Οι ομάδες αντιμετώπιζαν επιθετική δυστοκία,  χάνοντας πολλά σουτ  και το σκορ ήταν 2-3 στα πρώτα 5 λεπτά. Στην συνέχεια, οι παίκτες έκαναν πολλά λάθη που διατηρούσαν το ίδιο σκηνικό, με την περίοδο να κλείνει με σκορ 6-6.

Στο 2ο δεκάλεπτο, οι ομάδες αδυνατούσαν να δείξουν επιθετική συγκέντρωση στην εκτέλεση των προσπαθειών τους καταφέρνοντας να πετύχουν μόνο 4 πόντους  και το σκορ ήταν  8-8 στα μισά της περιόδου. Στο υπόλοιπο της περιόδου, οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν να σκοράρουν περαιτέρω, βλέποντας μια διαφορά να αναπτύσσεται σε βάρος τους λόγω των 6 σερί πόντων που δέχτηκαν με το ημίχρονο να κλείνει με σκορ 8-14.

Στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου, οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να αντιδράσουν αλλά κατάφεραν μόνο να μειώσουν τη διαφορά οριακά και το σκορ ήταν  13-18 στα πρώτα 5 λεπτά. Στην πορεία ήταν η σειρά των φιλοξενούμενων να μείνουν στο 0 επιθετικά και είδαν το μικρό προβάδισμα που είχαν να ελαττώνεται δημιουργώντας αγωνία για την συνέχεια με την περίοδο να κλείνει με σκορ 17-18.

Στο τελευταίο κομμάτι του αγώνα, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να επιτεθούν σωστά και να αποκτήσουν διαφορά που ήταν σημαντική για το χρονικό σημείο και τη συνολική παραγωγικότητα του αγώνα και το σκορ ήταν  19-27 με 5 λεπτά να απομένουν για τη λήξη. Στα τελευταία λεπτά του αγώνα, οι παίκτες εμφανίστηκαν πιο απελευθερωμένοι επιθετικά και κατάφεραν να προσφέρουν επιπλέον θέαμα  με την περίοδο να κλείνει με σκορ 24-41.