55 - 70

08/01/2024 21:30 Super League 23/24 7 40'

SAB152031755
Novibet2314181570

Στον Αγώνα της 7ης. Αγωνιστικής μεταξύ της SAB και της Novibet, οι τελευταίοι κατάφεραν και απέσπασαν την νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 55-70.

Στο 1o Δεκάλεπτο οι παίκτες και από τις δύο πλευρές μπήκαν με ενέργεια στο παρκέ, επέλεξαν οργανωμένες επιθέσεις και γύρισαν την μπάλα με το σκορ να είναι 7-11 στα πρώτα 5 λεπτά. Στην συνέχεια τα ποσοστά παρέμειναν καλά αλλά οι φιλοξενούμενοι πήραν φωτιά από την γραμμή των 3 πόντων και με 3 σερί τρίποντα ανέβασαν την διαφορά σε 3 κατοχές και η περίοδος έκλεισε με σκορ 15-23

Στο 2o Δεκάλεπτο το παιχνίδι στο ίδιο τέμπο, με τις δύο ομάδες να πιέζουν περιστασιακά και για αιφνιδιασμούς αλλά τα ποσοστά έπεσαν ελαφρώς και το σκορ ήταν 20-28 στα μισά της περιόδου. Στο υπόλοιπο της περιόδου παρόλα αυτά η SAB με πρωταγωνιστές τους Βασιλάκο Δ. και Κοκορόσκο Μ. αντέδρασε, βρήκε λύσεις κάνοντας ένα run 15-9 και μείωσε σε 35-37 στο τέλος του ημιχρόνου.

Στο υπόλοιπο του αγώνα δεν άλλαξε κάτι στο αγωνιστικό πρόσωπο των δύο ομάδων οι οποίες συνέχισαν να παίζουν καθαρό και ποιοτικό μπάσκετ, με τους παίκτες της SAB να δείχνουν διάθεση και μαχητικότητα έως το τέλος αλλά παράλληλα άρχισαν από την 3η περίοδο να παρουσιάζουν εμφανή σημάδια κόπωσης και οι παίκτες της Novibet παιρνοντας πάλι φωτιά από την γραμμή των 3 πόντων ανέβασαν το προβάδισμα σε διψήφια επίπεδα και διατηρώντας τον έλεγχο του ρυθμού του αγώνα καθώς και μια διαφορά ασφαλείας έως το τέλος πήραν την Νίκη.