05/03/2020 19:15 Commercial League B 19/20 11 40'

Kaizen Gaming 261571038
Μαυρογένης108151245

Γήπεδο Ψυχικού
Κοντολέοντος 20, ΤΚ 154 52, Ψυχικό, Δήμος Φιλοθέης - Ψυχικού

Για την Commercial League B η ομάδα της Stoiximan 2 υποδέχθηκε την ομάδα της Μαυρογένης που πήρε τη νίκη με τελικό σκόρ 38-45.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι ομάδες ξεκίνησαν με άμυνα ζώνης και οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο πεντάλεπτο με 2-7 ενώ η περίοδος ολοκληρώθηκε με σκόρ 6-10.

Στη δεύτερη περίοδο οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοσή τους, άνοιξαν τον ρυθμό τους αλλά το σκόρ στο πεντάλεπτο ήταν 11-16, στη συνέχεια όμως η Stoiximan 2 έτρεξε ένα επιμέρους 10-2 και πέρασε μπροστά ενώ το πρώτο ημίχρονο έκλεισε με σκόρ 21-18.

Στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν δυνατά πετυχαίνοντας δύο γρήγορα τρίποντα και πέρασαν ξανά μπροστά στο πεντάλεπτο, με 22-25 ενώ διατήρησαν μια μικρή διαφορά και η τρίτη περίοδος ολοκληρώθηκε με σκόρ 28-33.

Στην τελευταία περίοδο η εικόνα του μάτς δεν άλλαξε και οι φιλοξενούμενοι διατήρησαν το προβάδισμα και πήραν το ρόζ φύλλο με τελικό σκόρ 38-45.

Από τους γηπεδούχους ξεχώρισε ο Τζίμας με 18 (3), ενώ από τους φιλοξενούμενους ξεχώρισαν οι Κασαπάκης με 12 (1), Στεφανίδης με 10 και Μποτόζης με 10 (1) πόντους, αντίστοιχα.

Διαιτητές: Τηγάνης, Τσουράπας