23 - 46

14/04/2022 22:00 Shipping League 21/22 18 40'

Technava734923
Erma First71319746

Στον Αγώνα της 18ης  Αγωνιστικής μεταξύ της Technava  και της Ermafirst οι τελευταίοι κατάφεραν και απέσπασαν την νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 23-46.

Στην αρχή του αγώνα οι 2 ομάδες αμυντικά εμπιστεύτηκαν το σχηματισμό man to man το οποίο λειτούργησε επιδραστικά στα πολλά λάθη και τα άστοχα σουτ  των παικτών. Ενδεικτικά, το σκορ ήταν  2-3 στα πρώτα 5 λεπτά. Στην συνέχεια, η παραγωγικότητα τους ανέβηκε προς τα τέλη του δεκαλέπτου, με την περίοδο να κλείνει με σκορ 7-7.

Στο 2ο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι άρχισαν να βρίσκουν πιο εύκολο σκορ λόγω αιφνιδιασμών που πετύχαιναν τη στιγμή που οι παίκτες της Techanava έκαναν πολλά λάθη και ήταν άστοχοι  και το σκορ ήταν  10-13 στα μισά της περιόδου. Στο υπόλοιπο της περιόδου, οι φιλοξενούμενοι συνέχιζαν με τον ίδιο ρυθμό τρέχοντας στο γήπεδο και βασιζόμενοι στο ατομικό ταλέντο έβρισκαν σκορ με το ημίχρονο να κλείνει με σκορ 10-20 που έφερε τη διαφορά σε διψήφιο επίπεδο λόγω της επίτευξης μόλις 3 πόντων σε όλο το δεκάλεπτο από τους γηπεδούχους.

Στο 2ο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι είχαν αργό ρυθμό στο παιχνίδι τους  σε αντίθεση με αυτούς οι παίκτες της Ermafirst  έπαιζαν με ταχύτητα που έφερναν σε όλο και πιο δύσκολη θέση τους αντιπάλους τους που έκαναν πολλά λάθη. Το σκορ ήταν 10-24 στα πρώτα 5 λεπτά. Στην πορεία, οι φιλοξενούμενοι με 2 σερί των 6 και των 9 πόντων, με την περίοδο να κλείνει με επιμέρους σκορ 14-39.

Στο τελευταίο κομμάτι του αγώνα οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν με σερί 0-7, που ήταν και οι μόνοι πόντοι που σημειώθηκαν με 5 λεπτά να απομένουν για τη λήξη. Στα τελευταία λεπτά του αγώνα οι παίκτες της Technava, εκμεταλλεύτηκαν την αντίπαλη χαλάρωση πετυχαίνοντας 9 πόντους που διαμόρφωσαν το τελικό σκορ 23-46.