43 - 58

11/03/2023 15:00 Commercial League A 22/23 4 40'

Techpassion111312743
KPMG182191058

Στον αγώνα της 4ης αγωνιστικής μεταξύ της Τεκπασιόν και της KPMG οι τελευταίοι κατάφεραν και απέσπασαν τη νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 43-58.

Στην αρχή του αγώνα και οι 2 ομάδες επέλεξαν να αμυνθούν ατομικά κατά το οποίο είχε μεγάλη επίδραση στο σκορ αφού σημειώθηκαν ελάχιστοι πόντοι. Το σκορ στα πρώτα 5 λεπτά ήταν 4-3. Στη συνέχεια όμως οι επιθέσεις βρήκα φορμα κυρίως από την πλευρά των φιλοξενούμενων οι οποίοι έκλεισαν το πρώτο δεκάλεπτο με σκορ 11-18.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι παίκτες της KPMG, μπήκαν ορμητικά και κατάφεραν να έχουν ένα σερί 7 πόντων που οδήγησε τους αντιπάλους τους σε τάιμ άουτ. Στα μισά της περιόδου το σκορ ήταν 13-29. Στο υπόλοιπο του δεκαλέπτου οι παίκτες της Τεκπασιον αντέδρασαν και έχοντας ένα σερί 8 πόντων κατάφεραν να δείξουν μεγάλη μαχητικότητα αν και βρισκόταν πολύ πίσω στο σκορ (24-39).

Στο δεύτερο ημίχρονο, και οι 2 ομάδες εμφανίστηκαν να αντιμετωπίζουν προβλήματα παραγωγικότητας κάτι που φυσικά ευνόησε τους φιλοξενούμενους οι οποίοι κρατούσαν την υπέρ τους διαφορά σε σταθερά επίπεδα και το σκορ στο 25ο λεπτό του αγώνα ήταν 28-44. Στη συνέχεια το σκηνικό παρέμεινε ίδιο με τις ομάδες να κάνουν πολλά φάουλ και να είναι πολύ άστοχοι και να καταφέρνουν μέχρι το τέλος του δεκαλέπτου να έχουν ένα επιμέρους σερί 8-4.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι παίκτες της Τεκπασιον είχαν τη διάθεση αλλά όχι την πράξη αφού παρά τη μαχητικότητα τους έβλεπαν τους φιλοξενούμενους να πετυχαίνουν ξανά ένα σερί έστω και 4 πόντων και να κλειδώνουν τη νίκη αφού το σκορ με 5 λεπτά απομένουν για τη λήξη ήταν 37-52. Στα επόμενα λεπτά του αγώνα με τις ομάδες να μην έχουν κάτι ιδιαίτερο να διεκδικήσουν, οι παίκτες απόλαυσαν τα τελευταία λεπτά του αγώνα και τους παίκτες της KPMG έτσι να παίρνουν άλλη μια νίκη με σκορ 43-58.