Topcut Modiano0381425
Μαυρογένης142714863

Seven Sports Club
Agiou Athanasiou 58, Pallini 153 51, Greece

Στον Αγώνα της 2ης Αγωνιστικής μεταξύ της Topcut Modiano και της Μαυρογένης οι τελευταίοι κατάφεραν και απέσπασαν την νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 25-63

Στην αρχή του αγώνα, οι παίκτες και των 2 πλευρών επιστράτευσαν άμυνα man to man ώστε να καταφέρουν να ανταποκριθούν στο γρήγορο ρυθμό του αγώνα. Οι ομάδες ξεκίνησαν τον αγώνα με διάθεση αλλά επί 3 λεπτά δεν μπορούσαν να βρουν σκορ. Από εκείνο το σημείο και έπειτα μόνο οι φιλοξενούμενοι μπόρεσαν να σπάσουν το 0  και το σκορ ήταν  0-6 στα πρώτα 5 λεπτά. Στην συνέχεια, το ίδιο σκηνικό συνεχίστηκε με τους γηπεδούχους να είναι διαρκώς άστοχοι και να μένουν πίσω στον αγώνα από νωρίς  με την περίοδο να κλείνει με σκορ 0-14.

Στο 2ο Δεκάλεπτο, οι γηπεδούχοι αδυνατούσαν να βρουν το τρόπο να διασπάσουν την αντίπαλη άμυνα που είχε αλλάξει σε ζώνη, συνέχιζαν να βλέπουν το σερί σε βάρος τους να αυξάνεται φτάνοντας το σκορ ήταν  0-28 στα μισά της περιόδου. Στο υπόλοιπο της περιόδου, οι φιλοξενούμενοι δοκίμασαν αρκετά σουτ 3 πόντων που τους έδιναν μεγαλύτερο προβάδισμα με το ημίχρονο να κλείνει με σκορ 3-41.

Στο 2ο ημίχρονο, οι ομάδες άλλαξαν τους αμυντικούς σχηματισμούς που προς το παρόν έδωσαν κάποια δυναμική στους παίκτες της Topcut Modiano αλλά δεν συνεχίστηκε και επέτρεψε στην ομάδα που προηγούνταν και το σκορ ήταν  5-51 στα πρώτα 5 λεπτά. Στην πορεία, οι γηπεδούχοι συνέχισαν να προσπαθούν αλλά τα σημάδια κόπωσης τους ήταν πλέον εμφανή με την περίοδο να κλείνει με σκορ 11-55.

Στο τελευταίο κομμάτι του αγώνα, για 4 λεπτά, οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν να αλλάξουν το πίνακα του σκορ το οποίο ήταν  13-57 με 5 λεπτά απομένουν για τη λήξη. Στα τελευταία  λεπτά του αγώνα, οι παίκτες της Topcut κατάφεραν σερί 12 πόντων ώστε να μειώσουν τη διαφορά δείχνοντας πως έχουν μαχητικότητα με την περίοδο να κλείνει με σκορ 25-63.