44 - 46

17/05/2024 20:30 Commercial League D 23/24 12 40'

Φυσικό Αέριο101116744
Actnet179181246

Μια πολύ μεγάλη νίκη  πέτυχε η ομάδα της ACTNET TAX SOLUTIONS με44-46 επί της ομάδας του ΦΥΣΙΚΟΥ ΑΕΡΙΟΥ στο μεγάλο ντέρμπυ της δωδέκατης  αγωνιστικής της Commercial League D. Με ρεκόρ 9-2 ACTNET TAX SOLUTIONS  πλέον «βλέπει» την κορυφή της βαθμολογίας με μεγάλη αισιοδοξία. Μετά τη μεγάλη νίκη την Τετάρτη και την πρόκριση στον τελικό του κυπέλου η ομάδα του ΦΥΣΙΚΟΥ ΑΕΡΙΟΥ δεν μπόρεσε να συνεχίσει τις νίκες και με ρεκόρ 11-4 έχει μεν καπαρώσει θέση στην τετράδα, όμως βλέπει την κορυφή να δυσκολεύει πολύ.

Δυνατά ξεκίνησαν και οι δύο ομάδες τον αγώνα με δυνατές άμυνες man to man και γρήγορο τέμπο. Το σκορ στο πεντάλεπτο ήταν 10-8, όμως στη συνέχεια η ACTNET TAX SOLUTIONS με ένα σερί 0-9 έγινε αφεντικό του αγώνα για το 10-17.

Με ένα γρήγορο 5-0 απάντησε η ομάδα του ΦΥΣΙΚΟΥ ΑΕΡΙΟΥ για το 15-17, με τις δύο ομάδες να δυσκολεύονται να σκοράρουν και το σκορ να παραμένει χαμηλά στο δεύτερο δεκάλεπτο και το ημίχρονο να λήγει με 21-26.

Στο τρίτο δεκάλεπτο το ΦΥΣΙΚΟ ΑΕΡΙΟ κυριάρχησε στο παρκέ. Με δυνατή άμυνα και τον Κώτσια να είναι εκπληκτικός στην επίθεση έκαναν ένα επιμέρους double score 16-8 καταφέρνοντας να πάρουν το προβάδισμα πριν το κρίσιμο τελευταίο δεκάλεπτο.

Όμως η ACTNET TAX SOLUTIONS, παρά το γεγονός πως ήταν μόλις 6 παίκτες και η κούραση θα έπρεπε να τους επηρεάσει, κατάφερε να κρατήσει το καλύτερο για το τέλος. Με τους Κατσαρό και Τσουλουφή να σκοράρουν και την άμυνα τους να ανεβάζει την ένταση κατάφεραν να κάνουν την ανατροπή και να κατακτήσουν τη μεγάλη νίκη στις λεπτομέρειες!

Ο Κατσαρός πολυτιμότερος του αγώνα με 18 πόντους και 12 ριμπάουντ. Τσουλουφής και Χίου ακολούθησαν σε απόδοση. Κώτσιας και Μπαλτίμας οι καλύτεροι για το ΦΥΣΙΚΟ ΑΕΡΙΟ.