21/03/2024 20:00 Commercial League B 23/24 11 40'

ΕΛΑΝΕΤ1212212065
Real Consulting SA9811028

ΟΑΚΑ Βοηθητικό Γήπεδο 2 (Ξιφασκίας)

Εύκολη νίκη, τη δεύτερη της στη φετινή σεζόν, πέτυχε  η ομάδα της ΕΛΑΝΕΤ επί της ομάδας της REAL CONSULTING με το τελικό double score 65-28 να μην αφήνει πολλά περιθώρια για αναλύσεις. Η E-TRAVELI GROUP με ρεκόρ 7-3 πολεμάει για είσοδο στην τετράδα της Commercial League B ενώ η REAL CONSULTING με 1-10 βλέπει το όνειρο της τετράδας να σβήνει οριστικά.

Η διαφορά δυναμικότητας των δύο ομάδων ήταν μεν μεγάλη όμως η ομάδα της REAL CONSULTING παρέμεινε στη διεκδίκηση της νίκης το πρώτο ημίχρονο. Η ΕΛΑΝΕΤ δεν κατάφερε να αποδώσει ωραίο επιθετικό μπάσκετ στο πρώτο μισό του αγώνα, με την άμυνα της REAL CONSULTING να της δημιουργεί αρκετά προβλήματα. Και έτσι πάντως κατάφερε να πάρει την πρωτοπορία με 24-17.

Στο δεύτερο ημίχρονο όμως όλα άλλαξαν. Η ΕΛΑΝΕΤ ανέβασε πολύ την ένταση σε επίθεση και άμυνα, έβγαλε τους συνήθεις αυτοματισμούς της καταφέρνοντας να ανεβάζει σιγά σιγά τη διαφορά, με αποκορύφωμα το τελευταίο δεκάλεπτο όπου έτρεξε ένα επιμέρους 20-0 εκτοξεύοντας τη διαφορά στη μέγιστη τιμή της στη λήξη του αγώνα.

Παναγιώτου, Αγγελόπουλος και Δαρμογιάννης οι καλύτεροι των νικητών. Κανλής και Μπούζιος  οι καλύτεροι για τη REAL CONSULTING.