ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ ΖΥΘΟΠΟΙΙΑ Α.Ε. vs ORACLE

14/03/2019 21:10 Commercial League B 18/19 16 40'

Στον Αγώνα της 16ης Αγωνιστικής μεταξύ της ΟΛΥΜΠΙΑΚΗΣ ΖΥΘΟΠΟΙΙΑΣ Α.Ε. και της ORACLE, οι τελευταίοι κατάφεραν και απέσπασαν την νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 38 – 54.

Στο 1ο Δεκάλεπτο και οι δύο ομάδες ξεκίνησαν με άμυνες ζώνης  2 – 3, ενώ στο επιθετικό κομμάτι και οι δύο επέλεξαν αργό τέμπο και σετ επιθέσεις, βασίστηκαν κυρίως σε μακρινά σουτ και έμειναν κοντά στο σκορ, με το σκορ να είναι 6 – 5 στα πρώτα 5 λεπτά. Στην συνέχεια της περιόδου οι παίκτες και από τις δύο πλευρές αντιμετώπισαν επιθετικό πρόβλημα και είχαν πολύ χαμηλή παραγωγή, οι άμυνες καλές και κυριάρχησαν, η ORACLE είχε ελαφρώς καλύτερη κυκλοφορία της μπάλας, με την περίοδο να κλείνει με σκορ 10 – 10.

Στο 2ο Δεκάλεπτο του αγώνα δεν άλλαξε κάτι στον ρυθμό και αγωνιστικό πρόσωπο των δύο ομάδων οι οποίες συνέχισαν να παίζουν οργανωμένο, καθαρό και χωρίς σκοπιμότητες μπάσκετ, ενώ παράλληλα έμειναν κοντά στο σκορ, με τα ποσοστά και η επιθετική παραγωγή να βελτιώνονται ελαφρώς, ο Μεγαλοοικονόμου Ι. κουβάλησε την ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ ΖΥΘΟΠΟΙΙΑ επιθετικά και το σκορ διαμορφώθηκε σε 21 – 21 στο τέλος του ημιχρόνου. Στο 2ο Ημίχρονο παρόλα αυτά με το καλημέρα η ORACLE μπήκε με καλύτερα πατήματα και με πρωταγωνιστή τον Ιωαννίδη Χ. και 3 τρίποντα από τον ίδιο πήρε διαφορά 3 κατοχών στα πρώτα 5 λεπτά της 3ης περιόδου, με τους παίκτες της ΟΛΥΜΠΙΑΚΗΣ ΖΥΘΟΠΟΙΙΑΣ να παρουσιάζουν σοβαρό επιθετικό πρόβλημα και είδαν την 3η περίοδο να κλείνει με σκορ 30 – 38, ενώ στην τελευταία περίοδο δεν κατάφεραν να γυρίσουν το παιχνίδι, με αποτέλεσμα οι φιλοξενούμενοι να διατηρήσουν μία διαφορά ασφαλείας και να πάρουν τελικά την Νίκη.

Από τους Γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Μεγαλοοικονόμου Ι. με 11 και Χρονόπουλος Β. με 11 (1), ενώ από τους φιλοξενούμενους οι Γκούσης Γ. με 14 (1) και Ιωαννίδης Χ. με 12 (4) πόντους αντίστοιχα.

Διαιτητές: Δόξας Μ., Ζαγούρης Λ.