ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ ΖΥΘΟΠΟΙΙΑ – UPSTREAM

29/03/2018 21:00 Commercial League 17/18 30/03/2018 40'

Με πολλες ελλείψεις παρουσιάστηκε για ένα ακόμα παιχνίδι η Ολυμπιακή Ζυθοποιία απέναντι στην ετοιμοπόλεμη Upstream με αποτέλεσμανα να ηττηθεί εύκολα με σκορ 32-73.

Απο το πρώτο πεντάλεπτο κιόλας η Upstream πήρε διαφορά 10 πόντων κάνοντας ότι ήθελε κάτω απο το καλάθι με τον Καλύβα να μοιάζει ανίκητος στη ρακέτα τελειώνοντας με 5/8δ. την πρώτη περίοδο. Το δεκάλεπτο τελείωσε με την Ολ. Ζυθοποιία να υπολείπεται κατά 17 πόντους των φιλοξένούμενων με σκορ 9-26.

Παρότι η Upstream έριξε το ρυθμό της στη δεύτερη περίοδο οι γηπεδούχοι δεν το εκμεταλεύτηκαν για να μειώσουν τη διαφορά κάνοντας πολλές λάθος πάσες στην επίθεση. Έτσι το μόνο που κατάφεραν ήταν να πετύχουν δέκα πόντους κυρίως με προσωπικές ενέργειες. Το ημίχρονο έκλεισε με τους φιλοξενούμενους ουσιαστικά να έχουν κλειδώσει το παιχνίδι απο το πρώτο κιόλας ημίχρονο πετυχαινοντας 43 πόντους.

Στην επανάληψη δε άλλαξε κάτι με το παιχνίδι ουσιαστικά να κρίνεται απο το πρώτο κιόλας δεκάλεπτο. Η Upstream έριξε και άλλο το ρυθμό της αλλα η Ολ. Ζυθοποιία έμαοιαζε πολύ κουρασμένη και χωρίς ανάσες, πράγμα λογικό μετά τα 2 συνεχόμενα παιχνίδια που έδωσε. Έτσι σε ενα παιχνίδι διαδικαστικού χαρακτήρα η Upstream επικράτησε πολύ άνετα με σκορ 32-73.

Διαιτητές Αγώνα: ΖΩΡΗΣ, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ