Date Time Season Match Day Full Time
02/11/2019 15:00 19/20 1 40'

Deree2617141875
Intralot5611426

Στον φιλικό αγώνα μεταξύ των ομάδων DEREE και INTRALOT, οι γηπεδούχοι επικράτησαν εύκολα με σκορ 75-26.

Από το πρώτο δεκάλεπτο η ομάδα του DEREE έδειξε την ανωτερότητα της και ευστοχώντας σε 5 σουτ τριών πόντων, πάτησε γκάζι και το τέλος του πρώτου δεκαλέπτου έκλεισε με σκορ 26-5.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο παρόλο που οι γηπεδούχοι δεν ήταν το ίδιο παραγωγικοί στην επίθεση, οι φιλοξενούμενοι δεν μπόρεσαν να μαζέψουν την διαφορά και έτσι το ημίχρονο έκλεισε με σκορ 43-11.

Μετά την ανάπαυλα του ημιχρόνου, οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να αντιδράσουν στο πιο ισσοροπημένο δεκάλεπτο του παιχνιδιού (επιμέρους σκορ 14-11), η διαφορά όμως συνέχισε να αυξάνεται και με το τέλος του δεκαλέπτου «άγγιξε» το +35 (57-22).

Το τελαυταίο δεκάλεπτο ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα και έτσι το τελικό σκορ διαμορφώθηκε φυσιολογικά στο 75-26.

Από τους γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Γκρατσιάτος 12(4) και Αγγελής 12(2), ενώ από τους φιλοξενούμενους ο Αγγελόπουλος 5(1). Αξιοσημείωτο στατιστικό του αγώνα τα πολλά εύστοχα τρίποντα (11) και οι 20 assists των γηπεδούχων.

Διαιτητές: Καλογερόπουλος,

FTM FTA FT% 2FGM 2FGA FG% 3FGM 3FGA 3P% PTS PF AST BLK STL TOV DRΕB OREB REB EFF