04/11/2019 21:30 Super League A 19/20 1 40'

UCI8791842
Deloitte1012141348

Dim. Panagea 6-10, Pallini 153 51, Greece

Στον Αγώνα της 1ης Αγωνιστικής μεταξύ της ομάδας της UCI και της ομάδας της DELOITTE οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πάρουν την νίκη σε ένα παιχνίδι που ήταν μπροστά σε όλη τη διάρκεια αλλά έπρεπε να περιμένουν το τρίτο δεκάλεπτο για να πάρουν μια διαφορά ασφαλείας, που ήταν αρκετή για να κερδίσουν το παιχνίδι με σκορ 42 – 48.

Στο ξεκίνημα του αγώνα και οι δύο ομάδες έπαιξαν καλή προσωπική άμυνα και προσπάθησαν να τρέξουν αλλά είχαν χαμηλή παραγωγικότητα στην επίθεση. Στο πρώτο πεντάλεπτο του αγώνα το σκόρ ήταν 4 – 5 και η περίοδος έκλεισε με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται με σκόρ 8 – 10.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες προσπάθησαν να άλλαξουν τον ρυθμό του παιχνιδιού. Οι γηπεδούχοι με τον Στρατηγαρέα να πετυχαίνει τους 4, απο τους συνολικά 7 πόντους της ομάδας του στη δεύτερη περίοδο και οι φιλοξενούμενοι με 6 πόντους του Αναστασίου πήγαν στα αποδυτήρια με σκόρ ημιχρόνου 15 – 22.

Στο 3ο Δεκάλεπτο οι ομάδες συνέχισαν να παίζουν άμυνα man to man. Η ομάδα της DELOITTE στο πιο παραγωγικό της δεκάλεπτο διατήρησε το προβάδισμα στο σκόρ με πολυφωνία στην επίθεση. Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν αλλά δεν κατάφεραν να μειώσουν τη διαφορά και η περίοδος έκλεισε με σκόρ 24 – 36.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο η ομάδα της UCI προσπάθησε να επιστρέψει στη διεκδίκηση της νίκης πετυχαίνοντας 18 πόντους στην επίθεση όμως οι φιλοξενούμενοι, έμειναν συγκεντρωμένοι και με 5 εύστοχες ελεύθερες βολές στο τέλος του παιχνιδιού κατάφεραν να πάρουν το ρόζ φύλλο με τελικό σκόρ 42 – 48.

Από τους Γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Στρατηγαρέας με 15 (1) και Νταλαμπίρας (1), ενώ από τους φιλοξενούμενους οι Αναστασίου Α. με 16 και Αντώναρος με 8 (1) πόντους αντίστοιχα.

Διαιτητές: Τσάτσης Π., Μακρής Γ.