47 - 36

09/11/2019 16:45 Commercial League A 19/20 5 40'

Techpassion69161647
Calin Group4482036

Στον αγώνα της 2ης Αγωνιστικής μεταξύ της ομάδας της ΤΕΚΠΑΣΙΟΝ και της ομάδας της CALIN οι πρώτοι, παρά τη χαμηλή απόδοση τους στο πρώτο μέρος, προηγήθηκαν από νωρίς και έκαναν την πρώτη νίκη της φετινής σεζόν με σκορ 47-36.

Στο 1ο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες έπαιξαν άμυνα man to man. Στην επίθεση ο ρυθμός του αγώνα ήταν αργός και οι δύο αντίπαλοι έβαζαν καλάθι δύσκολα. Η περίοδος έληξε με σκόρ 6-4.

Στο 2ο δεκάλεπτο ο ρυθμός παρέμεινε ο ίδιος και οι γηπεδούχοι συνέχισαν να προηγούνται ενώ για τους φιλοξενούμενους, που έπαιξαν άμυνα ζώνης ο Μπούσουλας πέτυχε 4 πόντους. Το πρώτο ημίχρονο τελείωσε με σκόρ 15-8.

Στο δεύτερο ημίχρονο και οι δύο ομάδες βελτίωσαν την απόδοση τους στην επίθεση και οι γηπεδούχοι ανέβασαν τη διαφορά. Η τρίτη περίοδος έληξε με σκόρ 31-16 και παρόλο που στην τελευταία περίοδο οι φιλοξενούμενοι βελτίωσαν την απόδοση τους στην επίθεση με τον Καραθανάση να βάζει 8 πόντους και τον Κολλάρο να ευστοχεί σε 3 τρίποντα δεν κατάφεραν να γυρίσουν στον αγώνα. Το τελικό σκόρ διαμορφώθηκε σε 47-36.

Από τους Γηπεδούχους ξεχώρισε ο Κουτρουμάνος με 10 (1) και ο Βρυώνης με 7, ενώ από τους Φιλοξενούμενους οι Καραθανάσης με 12 και Κολλάρος με 9 (3) πόντους αντίστοιχα.

Διαιτητές: Τηγάνης, Ρηγόπουλος