11/11/2019 21:40 Super League A 19/20 2 40'

UCI6145934
Frezyderm199111453

Dim. Panagea 6-10, Pallini 153 51, Greece

Στον αγώνα της δεύτερης αγωνιστικής μεταξύ της UCI και της Frezyderm οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν νικηφόρα στο πρωτάθλημα και πέτυχαν τη δεύτερη νίκη τους σε ισάριθμους αγώνες με το ευρύ 34-53.

Στο ξεκίνημα του αγώνα και οι δύο ομάδες έπαιξαν man to man. Στην επίθεση οι φιλοξενούμενοι επέβαλαν τον ρυθμό τους και προηγήθηκαν, γρήγορα, με 2-11. Οι γηπεδούχοι πέτυχαν τέσσερις πόντους με τον Νταλαμπίρα, στο τέλος της περίοδου και το δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με σκόρ 6-19, με τον Χαριτόπουλο να πετυχαίνει 12 πόντους για τους φιλοξενούμενους.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο ρυθμός του αγώνα παρέμεινε ο ίδιος και παρόλο που οι φιλοξενούμενοι είχαν τον πρώτο λόγο, η ομάδα της UCI προσπάθησε να αντιδράσει και να πλησιάσει στο σκόρ. Στη λήξη του πρώτου ημιχρόνου με τρίποντο του Νταλαμπίρα, οι γηπεδούχοι μείωσαν τη διαφορά στους 8 πόντους, με το σκόρ να διαμορφώνεται σε 20-28.

Στο υπόλοιπο παιχνίδι ο γρήγορος ρυθμός δεν βοήθησε τους δύο αντιπάλους καθώς έκαναν βιαστικές επίθεσεις και με πολλά λάθη στην επίθεση δεν κατάφερναν να ανεβάσουν το σκόρ. Οι φιλοξενούμενοι που είχαν πάρει ήδη διαφορά, ευνοήθηκαν από την εξέλιξη του ματς και συνέχισαν να προηγούνται με σκόρ 25-39 στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου.

Το παιχνίδι έληξε με τους φιλοξενούμενους να σημειώνουν την δεύτερη νίκη τους στο πρωτάθλημα με σκόρ 34-53.

Από τους Γηπεδούχους ξεχώρισε ο Νταλαμπίρας με 11 (2), ενώ από τους φιλοξενούμενους ξεχώρισαν οι Χαριτόπουλος με 14 και Μποτσάκος με 11 (1) πόντους αντίστοιχα.

Διαιτητές: Τσάτσης, Δελδήμος