26/11/2019 21:15 Super League A 19/20 4 40'

Moore89131848
Deloitte812201353

Κλειστό Αγ. Αναργύρων
Geor. Papandreou 36-38, Agii Anargiri 135 62, Greece

Για τον B΄ομίλου της Super League η ομάδα της Moore υποδέχθηκε την ομάδα της Deloitte η οποία με ένα εξαιρετικό τρίτο δεκάλεπτο, όπου κατάφερε να προηγηθεί με 10 πόντους, συνέχισε νικηφόρα παραμένοντας αήττητη με τελικό σκόρ 48-53.

Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες ήταν ισόπαλες σε όλη τη διάρκεια. Σε ένα ματς μοιρασμένο, καμία ομάδα δεν μπόρεσε να περάσει μπροστά παρά μόνο στη λήξη του ημιχρόνου όπου η Deloitte προηγήθηκε με καλάθι του Πίλα, που διαμόρφωσε το σκόρ σε 17-20. Οι γηπεδούχοι πήραν σημαντική βοήθεια απο τον Κοντοπυράκη ενώ οι φιλοξενούμενοι είχαν πολυφωνία στην επίθεση.

Στην τρίτη περίοδο οι φιλοξενούμενοι ήταν εξαιρετικά παραγωγικοί στην επίθεση με αιχμές τον Μαρίνη και τον Λιάπη και, όχι μόνο διατήρησαν το προβάδισμα αλλά ανέβασαν και τη διαφορά στο +10. Στη λήξη της τρίτης περιόδου το σκόρ ήταν 30-40 .

Στην τελευταία περίοδο οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοση τους, με σημαντική βοήθεια από τον Κοντοπυράκη προσπάθησαν να επιστρέψουν στο ματς και κατάφεραν να μειώσουν τη διαφορά στους 2 πόντους (45-47) αλλά με τον Λιάπη και τον Αναστασίου ψύχραιμους, οι φιλοξενούμενοι τελικά πήραν το ρόζ φύλλο με τελικό σκόρ 48-53.

Από τους γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Χαραλαμπίδης με 12 και Κοντοπυράκης με 16, ενώ από τους φιλοξενούμενους οι Αναστασίου με 12 και Λιάπης με 12 πόντους αντίστοιχα.

Διαιτητές: Παπαδόπουλος, Καφαντάρης